Fıkra gibi! Oyuncuları yaktılar

Fıkra gibi! Oyuncuları yaktılar
Fıkra gibi! Oyuncuları yaktılar
Bursaspor'dan Josue, 90+3'te bilerek ikinci sarıdan kızardı. 90+4'te Karabük'ten Mabiala aynı 'uyanıklığı' yaptı. Tolunay Kafkas'ın "Mabiala'nın kırmızı görmesini ben istedim", Şenol Güneş'in de Josue için "Trabzon maçında oynamak istedi" demesi, iki oyuncuyu da yaktı. Talimat gereği Mabiala ve Josue'ye 2'şer maç ceza gelmesi bekleniyor.

Kardemir Karabükspor-Bursaspor maçında ilginç bir olay yaşandı. Ev sahibi ekipte mücadele öncesi 3 sarı kartı bulunan ve 62’de sarı kart gören Mabiala, 90+4’te bilerek ikinci sarıdan kızardı. Hocası Tolunay Kafkas’ın “Kırmızı görmesini ben istedim” demesi, hem Mabiala’yı hem de Kafkas’ı yaktı.

Habertürk'ün haberine göre; TFF Disiplin Talimatı hükümleri gereği, bilinçli kart gördüğü için Mabiala’ya 2 maç, itirafta bulunarak sportmenliğe aykırı davrandığı ortaya çıkan Kafkas’a da 2 maç ceza gelmesi bekleniyor. Aynı durum Bursa cephesinde de yaşandı.  

Mabiala gibi uyanıklık yapan ve cezayı Türkiye Kupası maçında çekmek isteyen Josue, 90+3’te ikinci sarıdan kızardı. Bursa’nın hocası Şenol Güneş, “Trabzon maçında oynamak istedi” dedi. Josue’nin de 2 resmi müsabakadan men edilmesi bekleniyor. Her iki oyuncu ve hocaları hakkındaki karar perşembe günkü PFDK toplantısında verilecek. Gelecek cezalar, kupanın yanı sıra ligde de çekilecek.

ATİLLA TÜRKER: REZALET

"Olayın elle tutulur tek bir tarafı yok. Ayıp ötesi bir durum bu. Ortada kapı gibi itiraflar var. Haliyle bilgisizlik ve saygısızlık var. Hiçbiri cezadan kurtulamaz. Kurtulmamaları da gerekir zaten. İnsan yaptığı işin kurallarını bilmez m? Böyle profesyonellik mi olur? Amatörler bile böyle davranmaz. Hele hele bu işe imza atanlar arasında Şenol Güneş ve Tolunay Kafkas olunca... Hak, hukuk ve emeğe saygı sözcüklerini ağızlarından sık sık duyduğumuz Şenol Güneş ve Tolunay Kafkas, dünkü yaklaşımları ile inanılmaz ölçüde büyük bir şaşkınlığa yol açtılar. Aydın olarak tanıdığımız, bildiğimiz ve sevdiğimiz kişiler bile bunu yaparsa... Fazla konuşmanın hiçbir anlamı yok."