Fikret Orman: Ay onun için ölüyoruz...

Fikret Orman: Ay onun için ölüyoruz...
Fikret Orman: Ay onun için ölüyoruz...
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transfer listelerinde yer alan Trabzonsporlu Olcan Adın hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Lig TV'ye konuşan Fikret Orman, yeni stattan transfere, teknik direktör Slaven Bilic'ten Önder Özen'e kadar birçok konuda açıklamada bulundu.

Almeida için flaş açıklama


Başkan Orman, Vodafone Arena Stadı ile ilgili, "Sahaya çok hakim bir stat. Sahanın içinde gibi. Juventus Arena'ya benzer bir stat olacak. Çok güzel bir stat olacak. Biz bu tesisleri şampiyon olmak için yapıyoruz. Çok gelirimiz olacak. Daha kabiliyetli oyuncular alacağız. Benim dışımda hiçbir başkan bu stadı yıkmaya cesaret edemezdi. Stat bittiğinde 35 bin kombine bekliyoruz. En büyük arzum Beşiktaş 'a bir Avrupa Kupası kazandırmak" ifadelerini kullandı.

Ligde alınan üçüncülüğün kendisini memnun etmediğini vurgulayan Orman, "Üçüncülüğe sevinirsek, Beşiktaş'ı çok küçümseriz. Beşiktaş hep şampiyon olmayı hedefler. Beni üçüncülük hiç memnun etmez. Bu sezon Olimpiyat'ta oynadık, Kasımpaşa'da oynadık, statlarımız kapandı, ceza aldık, yabancı oyuncuların bazılarından verim alamadık. Sezonun en büyük hayal kırıklığı Fernandes. Fernandes'i devre arasında kendisini isteyen kulüplere satmalıydık. Keşke satsaydık. En azından kulübe gelir olurdu. Almeida ise en azından bir şeyler yapmaya çabaladı. Hiçbir şey yapmadılar bu sene. Ancak bunlara rağmen en kötü ikinci bitirmemiz lazımdı. Olmadı."

SLAVEN BILIC'E DESTEK

Orman, "Slaven Bilic'le neden devam kararı aldınız?" sorusu üzerine, "Her sene bir hoca değişmez. Bir istikrar yakalamamız lazım. Futbol takımının komple istikrarı, oyuncu, teknik heyet istikrarı... Bilic, Türkiye 'ye alışma sezonunu çok iyi geçirdi. Camia ile yakınlaşması çok iyiydi. Esas performansı önümüzdeki sezon ortaya çıkacak" şeklinde konuştu.

FERNANDES PİŞMANLIĞI
Beşiktaş Başkanı, bu sezon performansıyla eleştirilen Manuel Fernandes konusunda, "Fernandes hayal kırıklığı. Fernandes'in yokluğunda, Sezer'in de kadro dışı olması etki yaptı. Oğuzhan katkı yaptı. Önder Özen ve Slaven Bilic'i dinlemeyip Fernandes'i keşke satsaydık. Hiç olmazsa kulübe maddi katkı olurdu. Sözleşmesi şu an bitti" ifadelerini kullandı.

Demba Ba'dan Çarşı pankartı


"ÖNDER ÖZEN NAMUSLU BİR ARKADAŞ"

Transferi kendisinin yöneteceğini ifade eden Orman, "Bundan sonraki transferleri ben yapacağım. Stratejiler açısından bir ay içerisinde benim yöneteceğim süreç var. Önder Özen iyi bir insan, iyi bir teknik adam, namuslu bir arkadaş. Önder'le bizim çalışmalarımız günlük gelgitlerle anlaşmamız olmaz. Futbol direktörlüğünü ilk defa yapıyor. Beşiktaş camiasını yeni tanıyor. Onun da gerçek performansı gelecek sezon ortaya çıkacak. 5+3 ile ilgili Türk vatandaşı olarak para ödenen yabancının tribünde oturmasına karşıyım. Bizim açımızdan bir sıkıntı yok" dedi.

"DIEGO İKİNCİ ALTERNATİFİMİZDİ"

Orman "Diego'yu neden Fenerbahçe aldı?" sorusuna, "Diego ile ilgilendik ama, ikinci alternatifimizdi. Bunları artık transfer yapıldıktan sonra göreceksiniz. Senelik 2.5 milyon euro önerdik. 2-2.5 milyon euro da imza parası önerdik. Fenerbahçe daha fazla ücret teklif etmiş. Bizim bir sistemimiz var. Çok yüksek kontrata imza atmış. Fenerbahçe'ye hayırlı olsun. Fenerbahçe ile dostuz ama sahada en azılı rekabeti yapmayı devam edeceğiz. Beşiktaş, Fenerbahçe'nin elinden çok oyuncu almıştı. Çok üzüldüğüm bir konu değil. Cenk Tosun'u bildiğim kadarıyla Fenerbahçe de çok almak istedi. Ancak biz aldık. Çok para harcadıkları için kendi genel kurullarına hesabını verecekler. Bir kırgınlık yok. Taraftarı mutlu etmek için 35 yaşındaki bir adama dünya para vermem" yanıtını verdi.

OLCAN ADIN KONUSU

"Olcan Adın ilgilendiğimiz bir oyuncu ama Gökhan Töre birinci oyuncumuz. 3-4 transfer stratejimiz var. Olcan'ın kulübüyle bir sene sözleşmesi var. İlgileniyoruz, ama 'Ay onun için ölüyoruz' noktasında değil. Cenk Tosun hariç 5 oyuncu alacağız. Bunların 3 tanesi yabancı olacak. Bu sezon transfere 10 milyon euro para harcayacağız."

Krizin adı İlhan Mansız!