Fikret Orman: Bu işlerden sıkıldık!

Fikret Orman: Bu işlerden sıkıldık!
Fikret Orman: Bu işlerden sıkıldık!
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transfer yapmak için UEFA'ya danışacakları yönünde basına yansıyan haberlere tepki gösterdi.

İSTANBUL - Kulüpler Birliği Vakfı'nın Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen olağan genel kurulunun ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Fikret Orman, transfer çalışmalarıyla ilgili sorular üzerine, "Önemli olan takım olmak. Beşiktaş 'ta genel bir futbol kalitesi ve bir takım iskeleti var. O iskelet üzerinde gerekli transferleri ve hedeflediğimiz noktaları sezon başında açıklamıştık ve oralara transfer yaptık" şeklinde konuştu.

Siyah-beyazlı ekipte 1-2 oyuncunun sakatlığı bulunduğunu kaydeden Beşiktaş Başkanı, "Veli Kavlak'ın birkaç hafta içinde takıma dönmesi söz konusu. Daha takımımız kamptan dün döndü. Teknik heyet ile bir konuşma yapmadım. Konuştuktan sonra ne yapacağımıza karar vereceğiz. Beşiktaş'ta transfer çalışmaları bir dahaki sezon için bile şimdiden başlamış durumda. Gerekliyse yapacağız" diye konuştu.

Fikret Orman, Beşiktaş'ın transfer listesinde olduğu iddia edilen Napoli'nin Türk asıllı İsviçreli futbolcusu Gökhan İnler ve Bursasporlu Ozan Tufan'la ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.

"MASABAŞI HABERLERE GÜLÜYORUM"

Bir basın mensubunun, siyah-beyazlı kulübün transfer yapmak için UEFA'ya danışacağı yönünde basında haberler çıktığını hatırlatması üzerine Başkan Orman, şunları söyledi:
"Hakikaten bu masabaşı haberlere gülüyorum. Biz gidip UEFA'ya soracakmışız da o da bize böyle diyecekmiş. Böyle saçma sapan bir haber olabilir mi? Beşiktaş Kulübü'nün bir bütçesi var. Bu bütçenin dışarısına çıkarsanız, anlaşmanın dışına çıkmış olursunuz. Haberi yapanlar, haber yapacaklar. Gizli bir haberimiz olsa da ortaya çıkarıp yapacaklar. Bu sizlerin işi. Fakat yalan, masabaşı haberi yapmayın. Artık bu işlerden sıkıldık. Palavradan başka bir şey değil." (AA)