Fikret Orman meydan okudu

Fikret Orman meydan okudu
Fikret Orman meydan okudu
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Galatasaray derbisinde yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Radikal.com.tr - Akaretler'deki kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Fikret Orman, ceza alacaklarını düşünmediğini vurgularken, bu sene şampiyon olacaklarını söyledi.

Emniyet'ten Beşiktaş'a özel güvenlik suçlaması

"Derbi maçta 90+2'ye kadar hiçbir taşkınlık yaşanmadı. Sahaya peçete bile atılmadı. Türkiye Ligi'nin en kalabalık derbisi oynanmıştır. 75 bini aşkın seyircimizin hiç biri olaylara katılmamıştır ve sahada yaşanan olayları ayıplamışlardır. Olaylara giren kişileri Beşiktaşlı olarak nitelendirmiyorum. Kulübüne zarar verenlere Beşiktaşlı demiyorum. Taraftarımız ile aramızdaki duruşumuz nettir. Herkese eşit mesafedeyiz. Fakat taraftar ile bilet ilişkisine girmeyen bir yönetim anlayışımız vardır. Dün oynanan maçta Beşiktaş Kulübü mağdur olan taraftır. Avustralya'dan bile maç seyretmeye gelen vardı. Şölenin yaşandığı bir gün ortaya çıkan fotoğraf camiamızı üzmüştür. Biz bu işin mağdur tarafıyız" ifadelerini kullandı.

"GÜVENLİK TARAFTARDAN KAÇMAZ"

Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sahaya atlamanın dışında kamu malına zarar verilmemiş, hiç bir yağmalama olamamış, polis aracı yakılmamıştır. Beşiktaş Kulübü bugün itibariyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. 6222 numaralı kanuna göre gerekli işlemlerin yapılması için harekete geçmiştir. Maddi tazminat davası da açılacaktır. Ayrıca güvenlik şirketimiz ile olan sözleşmeyi feshedeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde güvenlik, taraftardan kaçmaz. Dün gece böyle bir komedi ile karşı karşıya kaldık. Kart 1903'ü olmayana ne bilet ne kombine satacağız."

Kim doğru söylüyor?


"OLİMPİYAT'TA DERBİ OYNANMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Orman, "Hakem maçı çığırından çıkarmış olsa bile, rakip futbolcular taraftarımızı tahrik etmiş olsa bile sahaya atlamak kimsenin haddine değildir. Oyunun zevkini bozmak kimsenin görevi değildir. Emniyet güçlerimize ve savcıya gerekli tüm desteği vereceğiz" dedi.

Beşiktaş Başkanı, olaylı derbiye ev sahipliği yapan Atatürk Olimpiyat Stadı hakkında ise "Olimpiyat Stadı göstermiştir ki böyle büyük organizasyonları gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu stadı 10 maçlığına kiralamıştık" şeklinde konuştu.

"CEZAMIZI DÜN ÇEKTİK"

TFF'den gelecek olası ceza ile ilgili olarak Başkan Orman, "Gereken cezayı dün çektik. Kulüp olarak daha fazla bir ceza göreceğimizi düşünmüyorum. Derbinin hakemiyle ilgili TFF'nin alacağı kararların takipçisi olacağız. Geçen sene de bu sene de hakem hatalarından mağdur olduk. Artık sesimiz daha fazla çıkacak" dedi.

Ve TFF'den açıklama geldi

"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Kimse bizi ilkemizden çeviremez. Sağlığım yerinde olduğu sürece kimse beni yolumdan döndüremez. Bu sene herkes görecek ki şampiyon olacağız. Herkes görecek ki bir sene içinde stadımızı yapacağız. Dün o stat 80 bin kişi değil, 280 bin kişi de olsa biz o stadı dolduracaktık. Ellerinden ne geliyorsa ardına koymasınlar. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Yapılanlar anca kayadan bir parça toz almaktan başka bir şey değildir " ifadelerini kullandı.

Olay adam Melo konuştu