Fikret Orman müjdeyi verdi

Fikret Orman müjdeyi verdi
Fikret Orman müjdeyi verdi
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yeni stadın temelini ay sonundan atacaklarını söyledi.

CİHAN / İSTANBUL - NTV Spor 'a konuşan Fikret Orman, "Başbakan ve bakandan gün bekliyoruz. Temeli ay sonunda atıp, ardından kaba inşaata başlayacağız. Her şey şeffaf. İhale yaptık ve o da gelecek hafta açıklanır. İhaleyi daha önce olduğu gibi canlı yayınla duyuracağız" dedi.

'Beşiktaş gözden kayboluyor'


42 bin kişilik stadın maliyetinin yaklaşık 140-160 milyon dolar olduğunu vurgulayan Orman, "Gece gündüz çalışıyoruz. Bu maliyetleri yarı fiyatına yapma gayreti içerisindeyiz. Döküm parası ödemiyoruz, maliyetlerimizi indiriyoruz. Meslekten geldiğimiz için enerjimizi ve bilgimizi koyuyoruz. Geldiğimiz nokta takdire şayan. Bilen insanlar bizi takdir ediyorlar. Stadın sahibi biz değiliz, devlete yapıyoruz. İnşallah bir gün sahibi de olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"DİPTEN GELEN BİR SU DEĞİL"

20014'ün Ağustos'unda stadın açılışını yapmayı planladıklarını belirten Beşiktaş Başkanı, "Temeli daha önce atmamız gerekiyordu, bu gecikmeyi kaba inşaatla halletmeye çalışacağız. Zor bir lokasyon, trafiğin çok yoğun olduğu ve sınırlı çalışma imkanı ve alanı var. Aşağıdan su gelmiyor. Buranın ismi zaten Dolmabahçe, vadideki sular burada toplanıyor. Dipten gelen bir su değil. Yöneticilik mazeret uydurma değil, çözüm bulmak sanatı. Çevreci bir stat yapıyoruz. Çok önemli projelerimiz var zamanı gelince hepsini açıklayacağız" şeklinde konuştu.

Son 3 haftada alınan 3 beraberlikle ilgili ise Orman, "Futbol ekibine çok güveniyoruz, güven problemi yok. Sıkıntılar olacaktır. Önemli olan şey zor günlerde bunun altından kalkmak" dedi.

Başkan Orman, Ronaldinho'nun transferi konusunda henüz bir şeyin olmadığını belirtirken, bir sonuç elde edilirse açıklayacaklarının söyledi.

Beşiktaş'ın kaybı 3.5 milyon TL