Fikret Orman o görüntüler için konuştu!

Fikret Orman o görüntüler için konuştu!
Fikret Orman o görüntüler için konuştu!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi hakkında, "Erteleme gerekçesinin arkasında başka sebepler aramak istemiyorum" dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, erteleme kararı sonrası Vitor Pereira ile yaptığı görüşme ise siyah-beyazlı futbolseverlerin tepkisini çekti.

Fikret Orman, Kulüpler Birliği Süper Lig A.Ş. panelinin çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beşiktaş Başkanı, medyaya da yansıyan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile teknik direktör Vitor Perreira arasında geçen " Galatasaray Beşiktaş maçından sonra" sözleriyle, Galatasaray-Fenerbahçe maçının oynanma tarihinin kastedildiği iddialarına, "Böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil" cevabını verdi.

"ERTELEMENİN SOMUT ŞEYLERE DAYANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Siyah-beyazlı kulübün 1 numarasının açıklamaları şöyle:
"Hamd olsun Beşiktaş maçında bir terör olayı olmadan oyun oynadık. Ertelemeyle alakalı ise, devletin İçişleri Bakanlığı tarafından bu ertelemenin yapıldığı ifade ediliyor. Böyle bir ertelemenin somut şeylere dayandığını düşünüyorum. Yoksa devlet böyle bir erteleme istemez. Onun için de daha evvelden söylenip, söylenmediği veya bunun arkasındaki spekülasyonlara çok bir şey demek istemiyorum, inanmak da istemiyorum. 3 gün evvel açıklanmış, şöyle yapılmış filan. Bunlar esasında inanmak istemediğim şeyler açıkçası.

Galatasaray-Fenerbahçe maçı ne zaman oynanacak?

Türkiye'deki futbolu yöneten kişiler Futbol Federasyonu'dur. Aziz Yıldırım, geçen gün yaptığı açıklamada, kendilerine söz verildiğinden bahsediyor. Biz, tek sözümüzü futbolcularımızdan ve teknik direktörümüzden alıyoruz, şampiyonlukla alakalı kimseden böyle bir söz beklentimiz de yok. Aralarında böyle bir konuşma geçip geçmediğini bilmiyorum. Ama olmadığını, böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Onun ifadesi olabilir ama böyle bir uzlaşma üzerine böyle bir ertelemenin olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey."

Fikret Orman, son olarak Aziz Yıldırım'a verilen sözlerle neyin kast edildiğinin sorulması üzerine "Onu muhataplarına sormak lazım" dedi.

İlk karar Fenerbahçeli futbolculardan gizlendi!

BEŞİKTAŞLILAR TEPKİLİ

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelenmesi sonrası, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, teknik direktör Vitor Pereira'ya yaptığı konuşma sebep oldu. Maçın ertelendiğinin açıklanması sonrası Can Bartu Tesisleri'nde kulüp televizyonuna yansıyan görüntüde, Başkan Yıldırım'ın, Türkçe olarak Pereira'ya "Galatasaray-Beşiktaş maçından sonra" dediği anlaşılıyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde, henüz tarihi açıklanmayan derbinin ne zaman oynanacağının nasıl bilindiği eleştirilerini beraberinde getirdi. Söz konusu görüntüler üzerine şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ile rekabette olan Beşiktaş'ın taraftarlarının tepkileri dikkati çekti.

Süper Lig fikstürüne göre 32. haftadaki Galatasaray-Beşiktaş derbisi, 8 Mayıs Pazar günü oynanacak. (AA / DHA)

Mehmet Demirkol: Yemişim maçını!