Fikret Orman patladı: Rıza Sarraf...

Fikret Orman patladı: Rıza Sarraf...
Fikret Orman patladı: Rıza Sarraf...
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu Toplantısı'nda oldukça sert açıklamalarda bulundu. Borcun yükseldiği eleştirilerine yanıt veren Orman, Rıza Sarraf'ın Vodafone Arena'dan loca satın almasına ilişkin tepkilere yanıt verdi.

BORÇ RAKAMI ÜZERİNE...

Biz yönetime gelmeden önceki bilançosunda Beşiktaş 'ın bir net bir de brüt borcu var. 481 milyon borcu vardı. 431 de eldeki nakde dönüşülen varlıkları düşürdüğünüz zaman ki borcu vardı. Bugüne baktığımızda Beşiktaş'ın borcu 881 brüt borcu. Nakde değer olanları düştüğümüz zaman 741...

GİZLİ KAPAKLI BİR İŞİMİZ YOK

Bizim dediğimiz 881'in içerisinde verilecek avanslar, ödemeler borç olarak gösterilmiştir. O günkü bilançoda bunlar borç olarak gösterilmemiştir. O günkü rakamlarda bu önden alınan avanslar gösterilmemiştir. Aktif Reklam'a olan borç oradaki rakamlarda yok, Matteo Ferrari için de o günkü bilanço da yer ayrılmamış. Biz borcu yüksek göstermek için bir şey yaptığımız yok. Biz borcu aldığımızda alınan avanslar içerisinde olmak kaydıyla aldık. Bizim gizli kapaklı bir işimiz yoktur. Geldik bugünkü borca...

GÖKTEN Mİ İNDİ BU DEMBA BA'LAR?

Yıldırım Demirören ve yönetimi statla alakalı girişimlerde bulunmuşlardır. Çok önemli bir adım da atmışlardır ancak onun dışında yasal olarak hiçbir şey yoktur. Hepsini ben ve arkadaşlarım yapmıştır. Bu 807'lik borcun içerisinde stada harcadığımız paralar da var. Peki bu futbol takımı, sahası yok, geliri yok. Transfer yapılıyor, şampiyonluğa oynuyor. Gökten mi indi bu Demba Ba'lar... Bu stadı biz yapıyoruz, Beşiktaşlılar'ın alın teriyle yapıyoruz. Bu stadın yapılması sizi niye rahatsız ediyor?

UÇAĞI KALDIRACAK DURUM YOKTU

Elde kırdırılacak bir şey yoktu. Uçağı kaldıracak durum yoktu. O durumdan buraya getirdik. Bu Beşiktaş'ın itibarıyla olmuştur. Beşiktaş'ın gelirleri belli. Biz geldiğimizde yayın gelirleri 90 milyon bedeldi zaten onlarda temlik edilmişti. Bu paralar bizim cebimize girmedi.

RIZA SARRAF ELEŞTİRİLERİNE CEVAP

Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Her yerden taraftarımız var. 'Beşiktaşlıyım' diyor, biz de inanıyoruz. Ben kimin nereden ne kazandığını bilemem. Ben bir kurumu temsil eden biri olarak gizli kapaklı işlere girmem. Bu arkadaşımız Beşiktaşlı olduğunu ifade etti, biz de görüştük. Ben bu arkadaşı tanımıyorum, daha önce 100 metre ileriden bile görmemişim. Ben her mahkemeye verilenle selamımı mı kesim? Beşiktaş Kulübü'ne başkan olduktan sonra kimseden almadım. Bir tane iş yapmadım. Şu anda kritik bir süreç geçiriyoruz, şampiyonluk, stat için uğraşırken buna bir zeval gelmesin diye uğraşırken, yapmayın ya. Arkadaş gelmiş biz de loca satmışız. Günde bin tane insanla karşılaşıyorum. Beşiktaşlılar beni görünce gözünden sanki ışık çıkıyor, bu şahsımla alakalı değil.

DEMİRÖREN'E BORÇ HAKKINDA...

Biz Yıldırım Demirören ile anlaştık. Parayı ilk bulduğumuzda ona bir para ödeyeceğiz. Açıkladığımızda anlaşmanın detaylarını duyarsınız.