Fikret Orman tarih verdi

Fikret Orman tarih verdi
Fikret Orman tarih verdi
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı taraftarların heyecanla beklediği Vodafone Arena'nın açılış tarihini büyük ihtimalle salı günü açıklayacaklarını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün 113. kuruluş yılında Şeref Bey kabri başında anıldı. Yahya Efendi Mezarlığı’nda yapılan anma törenine Kulüp Başkanı Fikret Orman , Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Basketbol Şube Sorumlu Yöneticsi Hakan Özköse ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Yalçın Kaya Yılmaz, kongre üyeleri ve Beşiktaşlı genç taraftarlar katıldı.

Başkan Fikret Orman’ın, anma töreni sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalar şöyle:

"BEŞİKTAŞ ÇOK ASİL BİR KULÜPTÜR"

"Bundan 113. sene önce Serencebey’de, Fuat Paşa Yalısı’nda kurulan o zamanın padişahı tarafından desteklenen bir kulüp burası. Bizim ceddimiz çok vatansever insanlardan oluşmuştur. 1915’deki Çanakkale Savaşı’nda 22 tane sporcumuz savaş meydanında ölmüş. Şark Cephesi’nde Sarıkamış’ta da tespit edebildiğimiz 7 tane sporcumuz ölmüş. O’nların anısına oralarda bir şeyler yapmak istiyoruz. Çok asil bir kulüptür burası. Allah nicelerini nasip etsin. Biz de geldik görev yapıyoruz. Bizden sonrakilere de bu büyük camiaya hizmet etmeyi Allah nasip etsin. Bütün Beşiktaşlıların da yeni senesi kutlu olsun. Bu sene önemli bir sene bizim için. Yeni stadı açıyoruz. Yeni stadımızın açılışını şampiyonluk ile taçlandırmak istiyoruz."

Vodafone Arena'nın son hali

"STADIN AÇILIŞINI SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ"

"Stat açılış ile ilgili haftaya bir basın toplantımız var. Stadın ne zaman açılacağını galiba Salı günü açıklayacağız. Aslında 19.03’de açmak arzu ettiğimiz bir tarihti. Planlarımızdan bir tanesiydi ama yetiştiremedik. Şimdi yeni tarihe yetiştirmeye çalışıyoruz.19:03 açıkladığımız bir tarih değildi, aklımızda olan bir tarihti, nasip değilmiş. Farketmez, bizim açımızdan stadın açılması, futbol takımımızın oraya dönmesi önemli. Bu gün de artık çim montajına başlıyoruz. Skorbordlarımız geldi, çatı bitti. Hızla finişe doğru gidiyoruz."

Rıdvan Akar'dan olay tweet!