Fikret Orman'a karşı 3 aday

Fikret Orman'a karşı 3 aday
Fikret Orman'a karşı 3 aday
Beşiktaş'ta seçim kararı alan Başkan Fikret Orman'a karşı üç ayrı cephede aday çıkarma hazırlıkları başladı. Eski asbaşkan Serdal Adalı, efsane futbolcu Ali Gültiken ve divan başkanı Yalçın Karadeniz, seçim kararının resmileşmesini bekliyor.

Siyah-beyazlı kulüpte Pazar günü yapılan mali ve idari genel kurulda seçime gideceğini açıklayan Başkan Fikret Orman’ın, bu kararı yönetim kurulunda resmileştirmesinin ardından koltuğa talip olan adaylar da harekete geçecekler.

Orman’ın karşısına birden fazla adayın çıkması bekleniyor. Beşiktaş Başkanı, yurt dışından dönerse yönetim kurulu bugün toplanarak olağanüstü seçim kararını ele alacak. Aksi halde Gençlerbirliği maçından sonra toplanılacak. Orman, seçime daha güçlü bir listeyle girmeyi ve dolasıyla mevcut yönetimden bir çok isimle yollarını ayırmayı planlıyor. Başkanın seçim kararını yönetime danışmadan almasına bazı yöneticiler tepkili.

ADALI RÖVANŞI ALMAK İSTİYOR

Orman'ın dışında eski asbaşkan Serdal Adalı da adaylık için hazırlıklara başladı. Orman’ın birlikte çalışma teklifine sıcak bakmayan Adalı, önceki kongrede de aday olmuştu. Adalı, şimdi rövanşı almak istiyor.

GÜLTİKEN, AKSU İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR

Siyah-beyazlıların efsane futbolcularından Ali Gültiken de aday olmaya hazırlanıyor. Gültiken, eski yöneticilerden Murat Aksu ile hareket ediyor. Aksu, önceki kongrede Adalı’yı desteklemişti.

Beşiktaş'ta bir başka adaylık arayışı da divan kurulu ayağında. Başkan Yalçın Karadeniz’in camianın duayenlerinden oluşan bir ekip için girişimlere başladığı iddia ediliyor. Tüm bu senaryolar yönetimin olağanüstü seçim kararını alıp, resmen açıklamasından sonra daha da somutlaşacak.