Fikret Orman'dan Gezi ve Lucescu açıklaması!

Fikret Orman'dan Gezi ve Lucescu açıklaması!
Fikret Orman'dan Gezi ve Lucescu açıklaması!
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 'mühürlendi' haberleriyle gündeme gelen Vodafone Arena ile ilgili soruları yanıtladı.

RADİKAL - Fikret Orman, Vodafone Arena'da Lig TV'den Şansal Büyüka ve Ömer Güvenç'e çarpıcı açıklamalar yaptı.

"İŞ MAKİNELERİ ALINDI, BAŞBAKANLIĞA GİTMEYE KALKTILAR"

Gezi Parkı eylemleri sırasında siyasetin çalkalanmasına rağmen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın stat inşaatına destek verdiğini belirten Beşiktaş Başkanı, "O dönemki Başbakan şimdiki Cumhurbaşkanımız olmasaydı burası olamazdı. Ayrıca zihnimizi tazeleyelim. Gezi olayları oldu, burada inşaattan iş makineleri alındı ve Başbakanlığa gitmeye kalktılar. Yine stat konusunda bize hep destek verdi. İzah edeceğiz, bu stadyum yapılacak. Bu çatıdan suyun akabilmesi için bir eğim olması lazım. O eğim için tam merkez noktada biraz üstüne çıkıyoruz bize verilen limitin. Ama birkaç santimlik çıkma. 40 santimlik yükselik oluştu. Zaten görüyorsunuz inşaatın çalışması devam ediyor. Burada en önemli iş kaba inşaatın bitmesiydi. Çatıyı monte ettikten sonra saha zeminin hazırlıkları başlanacak. Eylül'ün 20'si gibi stadyumu açmayı planlıyoruz. 2015-2016 sezonunun ilk 3 maçı için deplasmanda oynama başvurusu yapacağız. Gezi Olaylarından bugüne kadar gelene kadar siyasetin çalkalanması, olaylı Galatasaray maçı. Çok zor günlerdi" ifadelerini kullandı.

"BENDE O ŞEVK KALMADI"

Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile görüştüklerini ancak olumlu bir sonuç olmadığını vurgulayan Başkan Orman, "Lucescu bizim zaten ilişkilerimizin eskiye dayandığı bir kişi. Çeşitli kereler görüştük. Türkiye'ye gelirse sadece Beşiktaş'a gelir. Ancak bu saatten sonra gelmesinden çok gelmemesi olasılığının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bir de bende o şevk kalmadı. Beşiktaş'a gelecek hoca Beşiktaş'ı istemeli. 'Ben o yeni stadyumu çıkacağım' demeli. Ben yerliden yanayım. Çünkü buraya göreve geldiği andan itibaren avantajlı duruma geçiyor. Rakibimizin, Galatasaray'ın hocalarına bakın. Roberto Mancini, İngiltere'de büyük başarılar elde etmiş bir hocaydı. Ne oldu? Beşiktaş'a bakalım. Scala, Tigana... Ne oldu?" şeklinde konuştu.

ŞENOL GÜNEŞ İDDİASINA YANIT

Türkiye Kupası finali sonrası Bursaspor ile sözleşmesi sona erecek olan Şenol Güneş ile görüşeceklerinin sinyalini veren siyah-beyazlı kulübün 1 numarası, "Şenol Hoca'yı babam sebebiyle yıllar öncesinden tanıyorum. Çok önemli bir karakter. Çok namuslu bir insan. Kendisini çok severim. Ama bu konuştuğumuz konular kişisel konular değil. Milyonlarca insana karşı sorumluluğum var. Mantıklı bir karar vermemiz gerek ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Şenol Hoca ile hiç konuşmadık. Zaten Şenol Hoca'yı tanıyan bir insan lig bitmeden onun kapısını çalmaz. Sizinle konuşmaz zaten. Ayrıca Bursaspor bizim dost camiamız. Onların hala ligleri bitmemiş maçları var. Bize yakışmaz" dedi.

"DEMBA VE GÖKHAN TÖRE İÇİN TEKLİF YOK"

Yıldız futbolcular Gökhan Töre ve Demba Ba için kendilerine bir teklif gelmediğini kaydeden Orman, 2-3 bölgeye transfer yapmayı planladıklarını, bunlardan birini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Beşiktaş Başkanı ayrıca, geride kalan sezonda kaleciler Tolga Zengin ile Cenk Gönen'in yeterli performans gösteremediğini belirtti.

Sportif direktörlüğe hala sıcak baktığını anlatan Orman, bu konuda birikimli ve donanımlı birinin olması gerektiğini belirterek, "Bu özelliklere sahip kişiler sahada da yer almak istiyor. Tayfun Korkut'u çok başarılı buluyorum. Kendisine 'gel, sportif direktör yapalım' dedim. Takım çalıştırmak istiyor. Gökhan Keskin de olabilir" şeklinde konuştu.