Fikret Orman'dan Obi Mikel itirafı

Fikret Orman'dan Obi Mikel itirafı
Fikret Orman'dan Obi Mikel itirafı
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, sezon başında Nijeryalı ön libero Obi Mikel'in transferinden son anda vazgeçtiklerini açıkladı.

Fikret Orman, sezon başında ön libero transferinden son dakikada vazgeçmeleri nedeniyle 4-5 milyon Euro'nun kasalarında kaldığını belirterek, "Hocamız isterse devre arası bir veya iki takviye yapacak paramız var" dedi.

Lig TV'de yer alan habere göre; siyah-beyazlı takımın ligin ilk devresini lider bitirip, Vodafone Arena'da şampiyonluğa ulaşması için yoğun çaba harcayan Beşiktaş Başkanı'nın, yönetim kurulu arkadaşlarına, "İyi ki ön libero transferi yapmamışız. Hem 4-5 milyon Euro para cebimizde kaldı hem de Veli Kavlak antrenmanlara başladı" dediği öğrenildi.

Orta sahaya transfer yapmama konusunda yönetim kurulu ve teknik heyet olarak riske girip ortak bir karar aldıklarının altını çizen Orman, "Elbette her tercihte bir risk vardır ama bu riske girilmeden yapılmaz. Sezon başında 'acaba bir ön libero almalı mıyız' diye kendi kendime çok sordum. Ama şükürler olsun ki Şenol Güneş ile bu zor dönemi atlatmış sayılırız. bugün en yakın rakibimizle aramızda iki puan fark var ve lideriz" ifadelerini kullandı.

Chelsea forması giyen Obi Mikel'den son dakikada vazgeçerek devre arası için önemli bir transfer bütçesini kenara ayırmış olduklarını kaydeden siyah-beyazlı kulübün 1 numarası, "Eğer hocamız isterse bir veya iki transfer yapacak maddi gücümüz var. Ama şimdilik böyle bir talep yok ve her şey yolunda gidiyor. Ligin devre arası geldiğinde teknik heyet ile oturup bir değerlendirme yapacağız. İhtiyaç olursa takıma takviye yapmak istiyoruz. Ön libero almış olsaydık bütçe olarak devre arasında sıkıntı yaşayabilme ihtimalimiz olabilirdi. Ama şu an için böyle bir problem yok. Bazen transfer yapmamak da bir başarıdır" ifadelerini kullandı.