Fildişi'nin hedeflerini anlattı

Fildişi'nin hedeflerini anlattı
Fildişi'nin hedeflerini anlattı
Geçen sezon Gençlerbirliği forması giyen Fildişi Sahilli futbolcu Gosso, 2014 Dünya Kupası'nda ülkesinin sürpriz takım olacağını iddia etti.

ANKARA - Jean-Jacques Gosso, ülkesinin Dünya Kupası'nda grupta mücadele edeceği rakipler ve Fildişi Sahili Milli Takımı'nın turnuvadaki hedeflerini anlattı. Savunmaya dönük orta saha oyuncusu, Fildişi Sahili'nin zor bir grupta mücadele edeceğini ancak Kolombiya, Japonya ve Yunanistan'ın oyuna direkt etki edebilecek birden fazla bireysel yıldızının olmadığını kaydetti.

Gruptaki rakiplerin bütünlük içinde ve oyun disiplininden kopmayan takımlar olduğunu belirten 31 yaşındaki futbolcu, "Grubumuzdaki takımların tümü yüzde 50 şansa sahip ancak o anki ruh hali ve kazanma isteği fark yaratacaktır" diye konuştu.

Gosso, Fildişi Sahili Milli Takımı'nın gruptaki diğer rakiplerinin aksine bireysel anlamda önemli isimleri kadrosunda barındırdığını ve bu yıldızların da sahadaki mücadeleye ortak olmaları halinde turnuvada başarılı olabileceklerini ifade etti.

HEDEF ÇEYREK FİNAL

2006 ve 2010 dünya kupalarının grup mücadelelerinde sırasıyla Arjantin ve Hollanda ile Portekiz ve Brezilya gibi güçlü rakipler yüzünden bir üst tura çıkamadıklarını belirten Gosso, milli takım kadrosunda yer alamasa da Fildişi Sahili Milli Takımı'na çok güvendiğini dile getirdi.

"Brezilya'da çeyrek finali görebilecek nitelikte olduğumuzu düşünüyorum" diyen Fildişi Sahilli futbolcu, turnuvada milli takımın orta sahasında yaşanacak rekabete ilişkin de "Fildişi Sahili Milli Takımı, büyük kulüplerde oynayan çok iyi oyunculara sahip bir ekip, dolayısıyla gerçekten çetin bir rekabet olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

MAESTRO YAYA TOURE

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City forması giyen Yaya Toure'den de övgü dolu sözlerle bahseden Gosso, yıldız futbolcunun Dünya Kupası'nda adından sıkça bahsettireceğini kaydetti.

Fildişi Milli Takımı'nda çok önemli oyuncular bulunduğunu dile getiren Gosso, şunları söyledi:
"Turnuvada ülkemiz adına ter dökecek bir çok önemli isim var ama biri var ki o da Yaya Toure. Takımımızın 'maestro'su. Etrafında oynayacaklar Yaya Toure'ye yardım edecek o da maçları kazanmamızı sağlayacak."
Dünya Kupası'nın favorisini, evsahibi Brezilya'yı gösteren Gosso, "Sambacıların" hem bireysel, hem de takım halinde etkili oynayabilen bir ekip olduğunu belirterek, "Umarım Brezilya ile finalde karşılaşırız ve kupanın sürprizini de biz yapmış oluruz" diye konuştu. (AA)