File bugün tek renk: Sarı-Lacivert

File bugün tek renk: 
Sarı-Lacivert
File bugün tek renk: 
Sarı-Lacivert
Fenerbahçe, voleybolda bugün hem kadınlarda hem de erkeklerde Avrupa şampiyonluğu için ilk maçlarına çıkıyor. Kadınlar saat 14.30'da Rusya'da erkekler ise 21.30'da İtalya'da rövanş için avantaj arıyacak.

Türkiye voleybolu ve Fenerbahçe için bugün oldukça önemli bir gün. Sarı lacivertliler hem kadınlarda hem de erkeklerde bugün Avrupa’da şampiyonluk için ilk maçlarına bugün çıkacaklar.
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, CEV Kupası finalinin ilk ayağında deplasmanda Rusya’nın Uralochka-NTMK takımıyla karşı karşıya gelecek. Ekaterinburg’daki DIVS Uralochka Salonu’nda mücadele saat 14.30’da başlayacak. Daha önce Şampiyopnlar Ligi şampiyonluğu elde eden Sarı Melekler, şimdi de Kupa 2’de mutlu sona ualşamk istiyor. Kadınlar daha sonra ise sahne erkeklere kalacak.
Fenerbahçe Grundig, Erkekler CEV Challenge Kupası finalinin ilk ayağında deplasmanda İtalya’nın Andreoli takımıyla karşılaşacak. Latina kentindeki Palabianchini’de mücadele ise saat 21.30’da başlayacak. Sarı lacivertliler erkekler voleybolunda tarihinde ilk kez bir Avrupa mücadelesinde final oynama başarısını gösterecek. 

Başkanımıza hediye edeceğiz

Fenerbahçe Kadın Takımı’nın kaptanı Seda Tokatlıoğlu, kupayı kazanarak, zor günler geçiren kulüp başkanı Aziz Yıldırım’a armağan etmek istediklerini belirtip “Sadece futbol kulübü değil bir spor kulübü olduğumuzu başkanımız her zaman bizlere hissettirdi. Biz de bunun neticesinde bu kupayı kaldırarak taraftarımızın özlemini giderip, başkanımıza bu zor günlerinde kupayı hediye etmek istiyoruz” dedi.
Erkek takımıyla aynı gün final maçlarının rövanşına çıkacaklarını hatırlatan Seda, “Burhan Felek Voleybol Salonu’nda 29 Mart Cumartesi günü bir şölen olacak. İnşallah büyük Fenerbahçe ailesinin önünde bu kupayı kaldırırız” diye konuştu.

‘Umarım 2 kupayı da alırız’

Fenerbahçe Grundig’in kaptanı Arslan Ekşi ise kadın takımıyla beraber Avrupa’da finale kalarak elde ettikleri başarıyı, kupalarla taçlandırmak gerektiğini söylerken “Tarihte bir ilk yaşıyoruz. Hem kadınlar hem biz finale kaldık. İki kupa bir arma sloganıyla beraber inşallah 29 Mart’ta kupaları kaldırırız, camiamıza bu şampiyonlukları hediye ederiz. Gerçekten büyük bir başarıdır bu ve kupalarla taçlandırmak lazım” ifadelerini kullandı.