File şampiyonaya hazır

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı eylül ayında Ankara ve Antalya'da düzenleyecek olan Voleybol Federasyonu, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer ile asbaşkanı Jan Hronek'e organizasyon hakkında sunumda bulundu.

İSTANBUL - Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı eylül ayında Ankara ve Antalya'da düzenleyecek olan Voleybol Federasyonu, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer ile asbaşkanı Jan Hronek'e organizasyon hakkında sunumda bulundu. İstanbul Polat Renaissance Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıda, CEV Başkanı'na 20-28 Eylül tarihleri arasındaki organizasyon hakkında geniş bilgi verildi. Şampiyonanın maskotunun Ankara Kedisi olacağı açıklanırken, amblemi de toplantıya katılanlara gösterildi.
Şampiyonadaki gruplarda İtalya ve Rusya'nın seribaşı olacağı, 18 Haziran'da yapılacak kura çekiminde Türkiye'nin yer alacağı grubun Ankara'da kalacağı, diğer grup maçlarının ise Antalya'da yapılacağı açıklandı.
Voleybol Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Can, şampiyonaya dört dörtlük hazır olduklarını söyledi. Her türlü ayrıntıyı düşündüklerini anlatan Can, "Hiçbir eksiğimiz yok. Türkiye'nin tanıtımını en iyi şekilde yapacağız. Ancak şampiyona öncesinde basından tanıtım desteği bekliyoruz'' dedi.
CEV Başkanı Meyer ise, Türkiye'nin gelecek sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne bayanlarda bir, erkeklerde ise iki takımla katılacağını söyledi. Türkiye'de bayan voleybolunun son derece güçlü olduğunu dile getiren Meyer, şöyle konuştu: "Voleybolun güçlü ülkelerinde dahi her sezon bir bayan takımı Dörtlü Final'e kalamıyor. Ama Türkiye bunu başarıyor. Ayrıca kulüpler bazında çok iyi Dörtlü Final organizasyonları düzenlediniz. Seyirciniz çok ilgili. Şampiyonayı, koşulların elverdiği en iyi biçimde yapacağınızdan eminiz." (Spor Servisi)