Filede fikstür belirlendi

Filede fikstür belirlendi
Filede fikstür belirlendi
Erkekler ve Bayanlar Voleybol 1. Liglerinde 2015-2016 sezonu fikstürü belli oldu.

ANKARA - Volley Hotel Ankara'da yapılan kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, federasyon yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Mutlugil, kura çekimi öncesi yaptığı açıklamada, bütün unsurların katılımıyla voleybolda önemli bir seviyeye gelindiğini belirterek, "Bunu kalıcı kılmalıyız" dedi. PAV Ligi'ni kaldırdıklarını ve altyapıların mücadele edeceği geniş katılımlı Türkiye Şampiyonası düzenlemeyi planladıklarını ifade eden Mutlugil, "Şampiyonalar tek ilde yan yana sahalarda festival havasında gerçekleştirilecek" diye konuştu.

Türkiye Şampiyonalarındaki sıralamaya göre 2016-2017 sezonundan itibaren büyükler kategorisine puan taşınacağını anlatan Mutlugil, "Tüm kulüplerimizi altyapıya konsantre etmeyi amaçlıyoruz. Altyapı faaliyeti olmayan kulüplerin puan dezavantajı olacak" ifadelerini kullandı.

Mutlugil'in konuşmasının ardından erkek ve kadınlarda 2015-2016 sezonu fikstürü kura çekimi yapıldı.

BAYANLARDA 11 EKİM, ERKEKLERDE 24 Ekim'DE BAŞLAYACAK

Yeni sezon bayanlarda 11 Ekim Pazar, erkeklerde ise 24 Ekim Cumartesi günü oynanacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak. İlk devreler bayanlarda 13 Aralık Pazar, erkeklerde ise 22 Aralık Salı günü sona erecek.

Bayanlarda 2. devre 16 Ocak 2016 Cumartesi günü başlayıp, 26 Mart'ta sona erecek. Erkeklerde ise ikinci yarı 17 Ocak 2016 Pazar günü başlayacak ve 27 Mart'ta tamamlanacak. Erkekler ve bayanlarda final, klasman ve baraj etapları 2016 yılının nisan ayında yapılacak.

Bu arada, takvimdeki sıkışıklık nedeniyle Süper Kupa adıyla oynanan Türkiye Kupası'nın bu sezon için düzenlenmeyeceği açıklandı.

İLK HAFTA PROGRAMI

Erkekler 1. Lig
Halkbank-Fenerbahçe
İnegöl Belediyespor-Bornova Anadolu Lisesi
Maliye Milli Piyango- Galatasaray
Ziraat Bankası- Beşiktaş
İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Şahinbey Belediyespor
Belediye Plevne-Arkas Spor

Bayanlar 1. Lig
Nilüfer Belediyespor-VakıfBank
Çanakkale Belediyespor-Trabzon İdmanocağı
Fenerbahçe-Salihli Belediyespor
Eczacıbaşı VitrA-İlbank
Halkbank-Sarıyer Belediyespor
Bursa Büyükşehir Belediyespor-Galatasaray (AA)