Filede hayal kırıklığı

Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası 4. Grup Eleme ikinci devre maçlarında Ukrayna ve Portekiz'in ardından, Slovakya'ya da aynı sonuçla 3-0 yenilerek, grubunda son sıraya demir attı.

İSTANBUL - Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası 4. Grup Eleme ikinci devre maçlarında Ukrayna ve Portekiz'in ardından, Slovakya'ya da aynı sonuçla 3-0 yenilerek, grubunda son sıraya demir attı. Milliler, Avrupa Şampiyonası'na katılma şansını yitirirken, Slovakya 10 puan ve set averajıyla grubu ilk sırada tamamladı. Ukrayna ikinci, Portekiz de üçüncü sırada kaldı.
Grup maçlarında hayal kırıklığı yaratan Ay-Yıldızlılar, Tuzla'daki Arçelik Salonu'nda oynanan karşılaşmada rakibi önünde etkisiz kaldı. Rahat bir maç çıkaran Slovakya setleri, 27-25, 25-20 ve 26-24'lük sonuçlarla kazandı. Milliler, Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentinde geçen hafta yapılan Bahar Kupası'nda finale yükselme başarısı göstermişti. Grubun diğer maçında ise Ukrayna, Portekiz'i 3-2 yendi (12-25, 25-21, 25-21, 19-25, 15-13). Ancak bu galibiyet Ukrayna'ya grup liderliği için yeterli olmadı. (Spor Servisi)