Filede hedef üçüncülük

Voleybol Federasyonu Başkanı Hüsnü Can, 20-28 Eylül tarihleri arasında Türkiye'ye yapılacak Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncülüğün Türkiye için başarı olacağını söyledi.

ANKARA - Voleybol Federasyonu Başkanı Hüsnü Can, 20-28 Eylül tarihleri arasında Türkiye'ye yapılacak Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncülüğün Türkiye için başarı olacağını söyledi. Can, İtalya ve Rusya'nın çok güçlü takımlar olduğunu belirterek, "Elbette onları da yenmek için çaba göstereceğiz ancak İtalya ve Rusya'ya karşı şansımızın yüksek olduğunu sanmıyorum" dedi.
Hüsnü Can, şampiyonada Türkiye'nin Almanya, Sırbistan-Karadağ, Romanya, Rusya ve Slovakya ile birlikte aynı grupta yeraldığını hatırlatarak, "Kurada çok iyi bir gruba düştük. Eğer Almanya'yı yenersek, Rusya'nın ardından grup ikincisi oluruz. Bu da Avrupa dördüncülüğünü garantilemek demektir" ifadesini kullandı.
Hüsnü Can, Avrupa Şampiyonası'nda hedefledikleri başarıyı yakalamak için devamlı uluslarası turnuvalara katıldıklarını belirterek, yine 7-11
Ağustos arasında Romanya'nın Köstence kentinde yapılacak ve Romanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti ile Yunanistan'ın katılacağı dörtlü bir turnuvaya gideceklerini, bu turnuvadan sonra da Rusya ve Ukrayna ile hazırlık maçları yapacaklarını söyledi. 20-28 Eylül tarihlerinde Türkiye'de yapılacak Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye'nin de yeraldığı 1. gruptaki maçlar Ankara'da, 2. grup maçları da Antalya'da yapılacak. 6'şarlı 2 grupta toplam 12 takımın mücadele edeceği şampiyonada, grup maçlarında ilk 2 sırayı alanlar, Ankara'da dörtlü final maçı yapacak. (Spor Servisi)