Filede ilk haftada 'üçte sıfır'

Voleybol Indesit Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin ilk haftasında sahaya çıkan üç Türk takımı da rakiplerinden set alamadan mağlup oldu.

İSTANBUL - Voleybol Indesit Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin ilk haftasında sahaya çıkan üç Türk takımı da rakiplerinden set alamadan mağlup oldu. Böylece İtalya'yla birlikte lige üç takım birden gönderen iki ülkeden biri olan Türkiye, bayanlar voleybolunun Avrupa düzeyindeki en üst düzey turnuvasına çok kötü bir başlangıç yapmış oldu.
Günün ilk mücadelesinde tarihinde ilk kez bu ligde sahne alan Türk Telekom, sahasında Dünya Kupası sahibi İtalyan temsilcisi Asystel Novara'ya 23-25, 15-25, 17-25'lik setlerle boyun eğdi. Fenerbahçe Acıbadem da yine sahasında Winiary Bakalland'a mağlup oldu. Polonya temsilcisi, 25-19, 25-21, 25-16'lık setler sonucunda galibiyete uzandı. Ligin D Grubu'nda yer alan Voleybol Bayanlar Ligi'nin son şampiyonu Eczacıbaşı ise İtalya deplasmanında Sirio Perugia'ya karşı tutunamadı. Kadrosunu henüz yeni yeni oluşturan Mavi-Beyazlılar, sahadan 25-11, 25-21, 27-25'lik setlerle yenik ayrıldı.
Voleybol Bayanlar Birinci Ligi'ndeki karşılaşmalarda ise Vakıfbank Güneş Sigorta, Gaziantep Şahinbey Belediyesi'ne set vermezken DYO Karşıyaka da Yeşilyurt'u 3-1 mağlup etti. (Spor Servisi)