Filenin 'All-Star'ları belli oldu

Bu yıl erkekler ve bayanlar voleybolda ilk yapılacak 'All Star' organizasyonunda yer alacak yabancı uyruklu oyuncular belli oldu. Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, erkeklerde ve...

İSTANBUL - Bu yıl erkekler ve bayanlar voleybolda ilk yapılacak 'All Star' organizasyonunda yer alacak yabancı uyruklu oyuncular belli oldu. Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, erkeklerde ve bayanlarda 5 Ocak tarihinde İzmir'de Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenecek All-Star 2008 Türkiye müsabakaları için yabancı uyruklu oyunculardan kurulacak kadroların seçiminin tamamlandığı duyuruldu.
Federasyonun resmi internet sitesinde 20 Kasım tarihinde başlayıp 23 Aralık tarihine kadar süren ankette voleybolseverlerin verdiği oylarla belirlenen yabancı uyruklu All Star kadrolarında, ülkelerinin milli takımlarına katılan, sakatlık ve benzeri mazereti olan oyuncuların yerine oylama sonucunda bir alt sıradaki oyuncular davet edilerek oluşturulacak. All-Star için seçilen yabancı oyuncu karmaları, organizasyonda bayan ve erkek A milli takımlarıyla karşı karşıya gelecek. Yabancı uyruklu Bayan All-Star Karması'nın başında Eczacıbaşı Zentiva Antrenörü Giuseppe Cuccarini, erkek karmasının başında ise Arkasspor Antrenörü Fernando Benitez görev yapacak.
All-Star'da bir Taylandlı
İzmir'deki organizasyonda maçların yanı sıra konserler ve çeşitli animasyon etkinlikleri de yapılacak.
Çoğunlukla Birinci Lig takımlarında forma giyen oyunculardan kurulu All-Star organizasyonunda, bayanlar kadrosunda ikinci ligden bir oyuncu da yer alma başarısı gösterdi. Bayanlar İkinci Lig takımlarından Konya Ereğli Belediyespor oyuncusu Taylandlı Pleumjit Thinkaow, Birinci Lig oyuncularından fazla oy alarak All Star organizasyonunda yer alma başarısı gösterdi. Aynı zamanda Tayland Milli Takımı oyuncusu olan Pleumjit Thinkaow, Güneydoğu Asya'nın önemli voleybolcularından biri olarak gösteriliyor. (Spor Servisi)Yabancı Bayanlar Karması
Iryna Komisarova (Beşiktaş), Evelina Tsvetanova, Natalya Melnikova, Petronela Biksadska (DYO Karşıyaka), Maria Likhtenchtein, Sanja Starovic (Şahinbey Belediyespor), Xeniya Ilyuchshenko (İller Bankası), Taismary Aguero, Makare Desilets (Türk Telekom), Viktorija Brice, Kateryna Trach, Alyona Kushch (Dicle Üniversitesi), Sherisa Livingston (Marmaris Belediyespor), Vesna Citakovic, Inessa Korkmaz, Nancy Metcalf, Tayyiba Haneef Park (Eczacıbaşı Zentiva), Pleumjit Thinkaow (Ereğli Belediyespor), Riika Lehtonen (Vakıfbank Güneş Sigorta)


Yabancı Erkekler Kadrosu
Inoslav Krnic, Milan Markovic, Gustavo Scholtis (Galatasaray), Donald Suxho, Paul C. Duerden, Thiago Souza Duarte (Arkas), Arto Armas Hanni (Sosyal Güvenlik Kurumu), Christopher Seiffert, Mikko Oivanen, Tony Ching (Bozkurt Belediyespor), Daniel Roger Da Luz (Manavgat Belediye), Svyatoslav Miklashevich (Malatya Belediyespor), Mincho Minchev (Meram Belediyespor), David Cameron Lee, Jairo Hooi, Zbigniew Bartman (Halkbank), Jaime Viafara Mina (İstanbul BB), Vladimir Grbic, Ernando Gomez Canas (Fenerbahçe).