'Filenin sultanları' fire verdi

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı ikinci olarak tamamlayan
(A) Milli Takım, Dünya Kupası'na katılmak için 28 Ekim Salı günü Japonya'ya gidecek.

İSTANBUL - Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı ikinci olarak tamamlayan
(A) Milli Takım, Dünya Kupası'na katılmak için 28 Ekim Salı günü Japonya'ya
gidecek. Voleybol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda Teknik Direktör Reşat Yazıcıoğulları idaresindeki milli takım kadrosunda, Özlem Özçelik, Bahar Urcu, Aysun Özbek, Neslihan Demir, Nathalia Hanikoğlu, Gözde Kırdar, Pelin Çelik, Esra Gümüş, Seda Tokatlıoğlu ve Gülden Kayalar yer alıyor.
Öte yandan Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden ekipten Çiğdem Can ve Mesude Kuyan, kadrodan çıkarılmalarına büyük tepki gösterdiler. Avrupa Şampiyonası kampından bu yana birlikte olduklarını vurgulayan oyunculardan Çiğdem, "Şimdi ben her geçen gün daha da iyiye giderken (sen yetersizsin) diyerek beni takımdan çıkarmaları hiç hoş değil" dedi. Neden olarak kendilerine inandırıcı bir gerekçe sunulmadığını belirten Çiğdem, şöyle konuştu: "Bize söylenen takımı gençleştirdikleri ve bizim sakatlıklarımızdı. Takım böyle gençleştirilmez. 1976 doğumlulardan büyük olanların hepsini çıkarsalar anlarım ama sadece biz çıkarıldık. Bizden 8-10 yaş daha küçük ve deneyimsiz oyuncular alındı. Ben antrenmanlarda hala Gökçen'nin hatalarını düzeltiyorum. İyiler fakat yetersizler. Umarım takım için doğru bir karardır. Takımın şu anda böyle bir lüksü yok."
Kadrodan çıkarılan diğer voleybolcu Mesude Kuyan ise şunları söyledi:
"Dizimde sakatlığım yok. Şampiyona sonrasındaki 10 günlük arada hiçbir şey yapmadık. Bir hafta yüklenince de omuzumda incinme meydana geldi. Ama o da geçti. Bize yetersiz olduğumuzu ve çalışmadığımızı söylediler. Bizden yaşlı insanlar da var bu takımda." (Spor Servisi)