Filenin Sultanları İtalya'ya göz kırptı

Filenin Sultanları İtalya'ya göz kırptı
Filenin Sultanları İtalya'ya göz kırptı
Filenin Sultanları Rumlardan sonra Ukrayna'yı da 3-0'la geçti. Milliler bugün Romanya ile grup birinciliği için oynayacak. Milliler 3-2 kaybetse de İtalya'daki Dünya Şampiyonası'nın biletini alacak.

Dünya Şampiyonası’na gidecek takımları belirleyen Avrupa Voleybol Konfederasyonu-CEV Avrupa Kıta Elemeleri’nde Filenin Sultanları, Ukrayna’yı da 3-0 ile geçerek ikide iki yaptı. Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Ay-Yıldızlı kadınlar Ukrayna’yı 25-7, 25-12 ve 25-21’lik setlerle geçti.
İlk sete hızlı başlayan ve hata yapan rakibi karşısında zorlanmayan Sultanlar, ilk teknik molaya 8-2 önde girdi. Üstünlüğünü koruyan milliler ikinci teknik molaya da 16-6 önde girdi ve bundan sonra da sadece bir sayı vererek seti 25-7 kazandı. İkinci sette rakip biraz daha dirençli çıktı. Sultanlar 5-3 öne geçse de Ukrayna 7-7’de eşitliği sağladı. Aama teknik molaya yine de 8-7 önde giren milliler ikinci teknik molaya farka açarak 16-11 önde girdi. İlk sette olduğu gibi rakibe yine sadece 1 sayı daha verildi ve set 25-12 önde kapatıldı.

Olympiakos namağlup

Ukranya maça ortak olmak için tümü gücünü ortaya koydu ve ilk teknik molaya 8-2 önde girmeyi başardı üçüncü sette. Mola sonrası muhteşem bir dönüş yapan Filenin Sultanları ikinci teknik molaya 16-14 üstün girmeyi başardı. Çekişme set sonuna kadar sürse de milliler seti 25-21 ve maçı da 3-0 aldı.
Önceki gün de Güney Kıbrıs’ı 3-0 yenen milliler bugün son maçlarında saat 15.00’te Romanya ile karşılaşacak. Sultanlar, son maçı da alıp lider olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeyi hedefliyor. Ancak Türkiye , 3-2 kaybetse bile en iyi ikinciler kontenjanından Dünya Şampiyonası’na gidebilecek.
Filenin Sultanları’nın başantrenörü Massimo Barbolini, maç sonunda yaptığı değerlendirmede “Romanya’yı da yenip Dünya Şampiyonası’na katılacağız” dedi.