Filenin Sultanları yenik ama mutlu

Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri'nin son gününde Türkiye, Bulgaristan'a 3-0 yenilerek, turnuvayı 4 galibiyet ve 2 yenilgiyle tamamladı.

ANKARA - Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri'nin son gününde Türkiye, Bulgaristan'a 3-0 yenilerek, turnuvayı 4 galibiyet ve 2 yenilgiyle tamamladı. Elemeleri 10 puanla tamamlayan Türkiye, bu sonuçla tarihinde ilk kez Grand Prix'ye gitmeye hak kazandı. Turnuvadaki ilk dört maçında Azerbaycan, Rusya, Sırbistan ve İtalya'yı yenen Sultanlar, önceki gün Almanya karşısında ilk yenilgisini alırken dün de iddiasız Bulgaristan karşısında varlık gösteremedi. Milliler, maçın setlerini 25-21, 25-17 ve 25-19'luk skorlarla kaybetti.
Milli Takım Antrenörü Alessandro Chappini karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Sahaya çıkmadan önce finali yakalamayı garantilesek bile böyle bir oyunu kabul etmiyorum. Kaybettik çünkü çok kötü oynadık" dedi. Günün diğer maçlarında İtalya Rusya'yı, Almanya da Sırbistan'ı aynı skorla, 3-1 mağlup etti. Bu sonuçlarla Almanya turnuvayı lider olarak tamamlarken, İtalya ikinci, Türkiye ise averajla üçüncü sırada yer aldı.
Efeler de mağlup
Rusya'da düzenlenen Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası finallerinde Türkiye, Belçika'ya 3-2 yenildi.
Olimpiyskaya Salonu'nda yapılan karşılaşmada A Milliler, ilk iki seti 27-25 ve 25-21'lik sonuçlarla kazanmasına karşın sonraki setleri 31-29, 25-23 ve 15-10'luk skorlarla yitirince sahadan mağlup ayrıldı. 'Efeler' böylece üçüncü maçlarından da yenik ayrıldı. (Spor Servisi)