Filenin türbanlıları

Filenin Sultanları, Dünya Voleybol Kupası'ndaki dokuzuncu maçında Mısır'ı 3-0 yenerek üçüncü galibiyetini aldı. Türkiye bugün de Arjantin'le karşılaşacak.
Mısır takımında beyaz türbanla oynayan Mona ve Neamet Badawy dikkat çekti. Maçın en değerli oyuncusu seçilen Neslihan da Japonların ilgi odağıydı.

OSAKA - Türkiye, Bayanlar Voleybol Dünya Kupası'nda Mısır'ı set vermeden yenerek dokuzuncu maçında üçüncü galibiyetini aldı. Sultanlar yedek kadroyla çıktığı ilk sette rakibine 20 sayı verdi: 25-20. İkinci sette antrenör Reşat Yazıcıoğulları ilk altıyı değiştirirek Gökçen, Sinem, Pelin, Gözde ve Seda'yı kadroya aldı. Son derece başarılı bir oyun sergileyen genç oyuncular, aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve milliler bu seti 25-15 aldı. Son sette Neslihan ve Gökçen'in başarılı servisleri ve smaçlarıyla zorlanmayan Ay-Yıldızlı ekip, bu seti de
17 sayı farkla 25-8 aldı ve maçı 3-0 kazandı.
Maçta iki türbanlı oyuncu
Mısır takımında iki türbanlı oyuncu da dikkati çekti. Mona ve Neamat başlarında beyaz bir türbanla sahaya çıkıp oynadı. Maçtan sonra Japon seyirciler, maçın en değerli oyuncusu seçilen Neslihan'a yoğun ilgi gösterdi. Grubunda 8. sırada bulunan bayan milliler, bugün saat 08.00'de Arjantin ile karşılaşacak. Turnuvada Çin 18 puanla yenilgisiz liderliğini sürdürüyor. Diğer sonuçlar şöyle: İtalya-Küba: 0-3, ABD-Çin: 2-3, Japonya-Brezilya: 0-3, Dominik Cumhuriyeti-Güney Kore: 0-3, Polonya-Arjantin: 3-0.
Türkiye-Mısır: 3-0
SALON: Osaka Prefectural Gymnasium
HAKEMLER: Tadshi Katsumata (Japonya), Juan Li (Çin)
TÜRKİYE: Bahar, Esra, Özlem, Aysun, Natalia, Neslihan (Gülden, Sinem, Gökçen, Pelin, Gözde, Seda)
MISIR: Abdelfattlah, Selim, Toson, M.Badawy, Sharaf, N.Badawy (Aly, Youssef, Elshamy)
SETLER: 25-20, 25-15, 25-8
SÜRE: 49 Dakika (19, 16, 14)
(Spor Servisi)