Final simitleri şirketten

Türkiye'de organize edilen ve final maçlarına Ankara'nın ev sahipliği yaptığı 23. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, Türkiye ile Polonya arasında oynanan final maçı öncesinde iki bin adet sahte bilet ve çok sayıda sahte akreditasyon kartı mali polis ekiplerince yakalandı.

  • Türkiye'de organize edilen ve final maçlarına Ankara'nın ev sahipliği yaptığı 23. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, Türkiye ile Polonya arasında oynanan final maçı öncesinde iki bin adet sahte bilet ve çok sayıda sahte akreditasyon kartı mali polis ekiplerince yakalandı. Dört bin kişilik kapasitesi olan Atatürk Spor Salonu için toplam sekiz bin bilet satıldığı ortaya çıktı.
  • Salon görevlilerinin bir simitçinin salonda simit satmasını engellemesi üzerine simitçi, salonda bulunan seyircilere simitleri ücretsiz dağıttı. Bunun üzerine salonda bulunan binlerce seyirci cömert simitçiye uzun süre tezahüratta bulundular.
  • Ay-Yıldızlı voleybolcu bayanlar, kaldıkları otelden 20 adet motorsikletli polis 'yunus' eşliğinde muhteşem görüntüyle Atatürk Spor Salonu'na doğru yola çıktı. Sirenler eşliğinde protokol yolunu izleyip salona gelen millilere, yol kenarına toplanan Ankaralı sporseverler yoğun sevgi gösterisinde bulundu.
  • Karşılaşmayı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer'in yanısıra TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve çok sayıda milletvekilinin izlemesinden dolayı salonda maç öncesinde bomba imha uzmanları arama yaptı. Salona eşiyle gelen Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun, üzerinde milli takım eşofmanının bulunması dikkati çekti.
  • Atatürk Spor Salonu'nda yaşanan izdiham dolayısıyla çok sayıda cep telefonu ve cüzdan çalınma olayı yaşandı. Salonda millilere muhteşem bir destek veren seyirciler, final karşılaşmasının başlamasına saatler kala salonu tamamıyla doldurdu ve bu nedenle kapılar saatler öncesinden kapandı. Salon dışında da binlerce seyirci kaldı. Mücadelenin sonunda ise buruk bir sevinç vardı.