Finalin tartışması kaldı yadigâr

Şampiyonlar Ligi bitti, tartışması kaldı yadigâr. Komşu Yunanistan'daki Liverpool-Milan eşleşmesi gerek skor, gerekse heyecan açısından iki yıl önce İstanbul'da...

ATİNA - Şampiyonlar Ligi bitti, tartışması kaldı yadigâr. Komşu Yunanistan'daki Liverpool-Milan eşleşmesi gerek skor, gerekse heyecan açısından iki yıl önce İstanbul'da, Olimpiyat Stadı'nda oynanan finalin çok uzağındaydı ama maç sonrası tartışmaları daha güçlü oldu. İtalyanlar, kazanmanın verdiği huzurla organizasyon bozukluklarını sineye çekiyorlar ama İngilizler maçın hakeminden de, stat organizasyonundan da şikâyetçiler.
İngiliz gazeteleri 2-1 Milan üstünlüğüyle sona eren finalde Inzaghi'nin ilk golü elle attığını iddia ediyor. The Sun, manşetinde 'Kolla Soygun' başlığını atarak Liverpool'un hakkının yendiğini vurguladı. Diğer gazeteler de Pirlo'nun serbest vuruşunda Inzaghi'ye çarpan topun, oyuncunun koluna temas ettiğini gösteren fotoğraflarla birlikte maçın hakemini eleştirdi. Liverpool cephesi de Alman hakem Herbert Fandel'e tepkiliydi. Başta teknik direktör Rafa Benitez olmak üzere İngilizler, maçı yeteri kadar uzatmamakla ve uzatma süresinin sonuna kadar beklememekle suçladı.
İngiliz medyasının ilgi odağında yer alan bir başka konu ise yaşanan organizasyon bozukluklarıydı. Yüzlerce Liverpool taraftarı biletleri olmasına karşın stada girememekten şikâyetçi olarak organizasyonu eleştirdi. (Spor Servisi)