Fırat Aydınus hakkında suç duyurusu

Fırat Aydınus hakkında suç duyurusu
Fırat Aydınus hakkında suç duyurusu
Bağımsız Bursasporlular Derneği, Galatasaray-Bursaspor maçını yöneten hakem Fırat Aydınus, Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında 'görevi ihmal ve kötüye kullandıkları' iddiasıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

BURSA - Dernek adına açıklama yapan Avukat Cüneyt Özkan, hakem Fırat Aydınus'un, sarı kartı bulunan Felipe Melo'nun yaptığı ve sarı kart gerektiren faule düdük çalmasına rağmen ikinci sarıdan kırmızı kartla oyuncuyu ihraç etmediğini ve bu davranışıyla Bursaspor'un hakkının yenildiğini öne sürdü.

Bu gelişmenin karşılaşmanın 69. dakikasında Bursaspor 2-1 öndeyken yaşandığına dikkati çeken Özkan şöyle devam etti:
"Hakem kırmızı kartı gösterse Galatasaray 10 kişi devam edecektir. Sebebi tarafımızca bilinmeyen nedenlerle Fırat Aydınus bu kararı vermekten özellikle imtina etmiştir Biz de bu noktada Bursaspor'un hakkını her şekilde arayacağımız için Bursa Cumhuriyet Savcılığı vasıtasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Fırat Aydınus'u görevini kasten ihmal etmekten, görevini yerine getirmemekten ve bu suça iştirak eden Merkez Hakem Kurulu ile Türkiye Futbol Federasyonu hakkında dava açılması için şikâyet ediyoruz. Görüntüleri de ekledik. Yayıncı kuruluştan da talep ettik. Sporda şiddetin ve düzensizliğin önlenmesi ile ilgili kanunun 11'inci maddesinde şike tanımı yapılıyor. Şike, bir futbol müsabakasında kasten sonucu değiştirmeye yönelik hareket olarak nitelendiriliyor. Biz de dilekçemizde Fırat Aydınus'un bahis çeteleriyle bir bağlantısı olup olmadığının da soruşturulmasını istedik. Çünkü böyle bir kararın başka bir açıklaması yok. Bursaspor'un hakkını savunmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yaptık." Emre KOŞAK (DHA)