Fırat Aydınus küfür etti iddiası

Fırat Aydınus küfür etti iddiası
Fırat Aydınus küfür etti iddiası
Galatasaray - Akhisar Belediyespor karşılaşmasında orta hakem Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sosyal medya bu iddia ile çalkalandı. Galatasaray - Akhisar Belediyespor karşılaşmasında orta hakem Fırat Aydınus'un, Galatasaraylı Felipe Melo ile girdiği bir diyalog sırasında küfür ettiği sosyal medyada iddia edildi ve bazı görüntüler paylaşıldı.

TARAFTARDAN BÜYÜK TEPKİ
İkinci yarı başında çıkarken statta bulunan taraftarlarda hakemin Melo'ya küfür olayını duyunca " Fırat istifa" ve " Küfürbaz Fırat" "Küfür etsene küfür etsene Fırat Aydınus" diye bağırdı. 

AYDINUS HAKEM SOYUNMA ODASINDAN ARADI
Sosyal medya ve TT Arena bu haberle sallanırken, Fırat Aydınus maçtan sonra gözyaşları içeresinde Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp’i aradı. Haberi kendisine babasının telefonla verdiğini söyleyen Fırat Aydınus, "Ayıptır, günahtır, kimler neden ne sebeple bu söylentiyi çıkarıyor. Ne yapmak istiyorlar? Ben bunca yıllık bir hakemim neden bir futbolcuya küfredeyim. Haberi babam verdi başkanım. Bu söylentilere inanamıyorum. Benim kullandığım dili bile bilmeyen bir oyuncuya bir hakem olarak nasıl hakaret ederim. Bunu insanlar nasıl yakıştırırlar bana" diyerek içini döktü.

Maç sonunda konu hakkında Hürriyet’e özel demeç veren MHK Başkanı Zekeriya Alp, "Bu yapılalanlar yapalar kimse ahlaksız bir tutum içindeler. Fırat Aydınus ve Aydınus gibi pırıl pırıl hakemlerimizden ne istediklerini anlayabilmiş değilim. Ama bunun ahlaksızca olduğunu söyleyebilirim" dedi.
ARIBOĞAN: OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM... OLMAMALI 
Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ise maç sonunda Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği iddiası hakkında "Fırat Aydınus böyle bir şey söylemiş midir bilmiyorum. Olmaz diye düşünüyorum ve olmamalı. Olmamasını umuyorum... Olamayacağını düşünüyorum. Olmuşsa da futbolun en tepesinden en alt kademesine kadar her kategorideki insanın davranışlarını ve bazı şeyleri gözden geçirmemiz gerekir.

Türk futboluna yıllardır hizmet eden bir hakem Fırat Aydınus.

Bu konuyu hep birlikte değerlendireceğiz. Türk futbolunda sportif rekabet dışında birçok şey oluyor. Futbol rekabetine yakışmayan bir durum varsa bunu da temizleyecek olan futbol ailesidir" dedi.

Bu arada Galatasaray kulübü ve yöneticileri Fırat Aydınus ile Melo arasındaki pozisyonu iyice değerlendirip inceledikten sonra Aydınus'un küfür ettiği kanısı kesinleşirse resmi bir açıklama yapacak. Ayrıca bu konu hakkında TFF ile MHK'ya rahatsızlık iletilip yaptırım uygulanması istenecek. 


Mancini: Ben de küfürleşmiştim
Maç sonu basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Roberto Mancini, Aydınus hakkındaki iddiaların kendisine hatırlatılması üzerine futbolculuk döneminde kendisinin de hakemle karşılıklı olarak birbirlerine kötü sözler ettiklerini söyledi.

Melo: Büyütmeye gerek yok!

Hakem Fırat Aydınus'un maç içerisinde kendisine küfür ettiği iddia edilen Galatasaraylı Felipe Melo, Twitter hesabı üzerinden iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Melo, "Maç içinde yüksek tansiyonda bazen istenmeyen kelimeler çıkabiliyor, büyütmeye gerek yok" dedi.