Fırtına'da değişim rüzgârları...

Fırtına'da değişim rüzgârları...
Fırtına'da değişim rüzgârları...

Şenol Güneş dün başlayan Antalya kampında gelecek planlarına dair konuştu.

İkinci devre hazırlıklarına başlayan Trabzonspor'da teknik kadroya yardımcı antrenör olarak Ünal Karaman getirilirken teknik patron Şenol Güneş takımda değişiklikler olacağını belirtti.

ANTALYA - Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını zirvenin 9 puan gerisinde tamamlayan Trabzonspor, şampiyonluk adayları arasında devre arası kampını en erken başlatan takım oldu. Dün Antalya’da çalışmalarına başlayan Bordo-Mavililer 23 futbolcuyla topbaşı yaparken, sakatlığı bulunan Emerson antrenmanda yer almadı. İzinli Alanzinho ve Henrique ile milli takıma giden Zokora ve Bamba da yok yazılırken, Arjantinli Colman izinli olmamasına rağmen antrenmana gelmedi.
Bir diğer yenilik ise takıma yeni katılan Yardımcı Antrenör Ünal Karaman ile kulüp doktoru Hakan Bozdoğan’ın idmana gelmesiydi.
Çalışma öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, değişim sinyalleri verirken planlarını anlattı: “Barış Özbek bizimle olmayacak. Diğer oyuncularımız kampa katıldı. Ünal Karaman ve doktor Hakan Bozdoğan da görevlerine başladılar.”
Takımdan ayrılması beklenen Robert Vittek ve Marek Cech’in idmana katılan isimler olmasının hatırlatılması üzerine Güneş şu ifadeleri kullandı: “Kasımpaşa maçından sonra Vittek ve Cech izin istedi ancak izin yerine kampa katılmalarını ve kulüpteki durumlarını değerlendirmelerini istedim. Kulüp bulmaları halinde de gidebileceklerini söyledim.”
Colman’ın yokluğunu ise şöyle açıkladı Güneş: “Alanzinho ile Henrique izin almışlardı, herhalde onlarla gelecek. Daha önce de böyle yapmıştı. İşlemleri yapacağız.”
Teknik kadrodaki değişikliklere de değinen deneyimli teknik adam, Ünal Karaman’ın yardımcı gelişiyle ilgili, “Ünal hoca, Giray Bulak’ın yerine gelmedi. Yardımcı antrenör ama benim adıma her şeyi yapmaya sorumlu kişi pozisyonunda. Ben sahada olmaya devam edeceğim. Her şeyin içinde olacağım. Ama belki idmanda olmayacağım. O zaman o ilgilenecek. Oyuncuların herhangi bir sorunu olursa, gideceği kişi o olacak” dedi.

Yeni göreve hazırlık mı?
Ünal Karaman’ın Şenol Güneş tarafından geniş yetkilerle göreve getirilmesi, sezon sonuna hazırlık olarak değerlendirildi. Genel kanıya göre sezon sonunda Şenol Güneş, sportif direktör olacak, sahaya ve antrenmanlara çıkmayacak, takımı tamamıyla Ünal Karaman’a emanet edecek.