Flaş karar! Fenerbahçe'de bir devrin sonu

Flaş karar! Fenerbahçe'de bir devrin sonu
Flaş karar! Fenerbahçe'de bir devrin sonu
Sarı-lacivertlilerde Aziz Yıldırım yönetimi ile teknik direktör İsmail Kartal, sezon sonu planlarını şimdiden masaya yatırdı.

Süper Lig'de 4. yıldız mücadelesi veren Fenerbahçe , gelecek planlarını da hayata geçirmek için mesai harcıyor. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; alınacak o kararlar şöyle:

SÖZLEŞME İMZALANMAYACAK

Kontratı biten yıldızlardan Emre Belözoğlu, Dirk Kuyt, Selçuk Şahin ve Serdar Kesimal ile yeni sözleşme imzalanmaması ilk ihtimal. Bu isimlerden Emre, her ne kadar üç yıl daha futbol oynama planı yapsa da, onun sportif direktörlük görevine getirilmesi Başkan Aziz Yıldırım'ın aklındaki ilk formül.

Sözleşmesi devam eden yerlilerden Mehmet Topuz'la da yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yıllık ücretinin yüksek oluşu ve son dönemde maç kadrolarına bile girmekte güçlük çekmesi, Topuz için ayrılığın habercisi gibi.

Bu isimler dışında sözleşmesi bitmesine rağmen yeni kontrat yapılması düşünülen futbolcular da mevcut. Egemen Korkmaz, takımın yaşlılarından olmasına rağmen savunma için sağlam alternatiflerden biri olarak gözüküyor. Yine aynı mevkide ve sürekli gelişen performansıyla Bekir İrtegün de yeni mukavele yapılması planlanan isimlerden.

Fenerbahçe'de penaltı tartışması!


MERT'LE SÖZLEŞME UZATMA KARARI

Sarı-lacivertlilerin kadroda tutmasına kesin gözüyle bakılan oyuncu ise adı Trabzonspor'la da geçen Mert Günok. Volkan Demirel'in ardından eldivenleri eline geçirmesi beklenen 25 yaşındaki file bekçisiyle, uzun vadeli bir sözleşme yapılması planlanıyor.

Sözleşmesi devam eden yabancılardan bileti kesilen ilk isim ise Bruno Alves. Portekizli'nin sert futbolu ve çok kritik maçlarda takımı yalnız bırakması kredisini tüketti. Daha genç bir savunmacıyla takımı takviye etmek isteyen Aziz Yıldırım ve İsmail Kartal, 33 yaşındaki oyuncuyla yola devam etmeyi düşünmüyor.

Gelecek tekliflere göre durumu netleşecek ikili ise Moussa Sow ile Emmanuel Emenike. Cazip bir öneriyle kulübün kapısı çalındığı takdirde, iki Afrikalı'dan birinin satılmasına sıcak bakılacağı konuşuluyor. Elde edilecek bonservis geliriyle, farklı tipte bir hücumcunun kadroya dahil edilmesi muhtemel. Emenike'nin bu sezonki gergin hali ve performansının dibe vurmuş olması, kredisini azaltan en önemli faktör. Moussa Sow'un ise sözleşmesi doğrultusunda aldığı ücretin azalmasının ardından sergilediği tavırlar 'satılabilecek' isimler arasına girmesine neden oluyor.

Diego tepkisi: Allah büyük!