'Florya baskını' iddiasına sert yanıt

'Florya baskını' iddiasına sert yanıt
'Florya baskını' iddiasına sert yanıt
ultrAslan Genel Koordinatörü Veysel Giley, Habertürk Gazetesi Spor Müdürü Halil Özer'in '5 dakikada yaşanan skandal' yazısına sert bir yanıt verdi.

Halil Özer’in kaleme aldığı “Galatasaraylı futbolcular Sivasspor maçı öncesinde antrenman yaparken arka kapıdan alınan taraftarlarca tehdit edildi” şeklindeki yazı, spor kamuoyundan şok etkisi yarattı. Haberde, Galatasaraylı taraftar tarafından futbolculara “ayağınızı denk alın” uyarısı yapıldığı iddia edildi.

Galatasaray'da skandal! Açık tehdit


Ağır ithamla karşı karşıya kalan ultrAslan lideri Veysel Giley, olayların gerçekliğini AjansHaber'den Levent Gültekin'e anlattı.

"ARKA KAPIDAN, ÖN KAPIDAN FALAN DEĞİL"

"Halil Özer’in Galatasaray yazarı gibi görünüp Fenerbahçeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Oturduğu yerden yazı yazan ve hiçbir araştırma yapmayan bu şahsa öfkemiz ve tepkimiz şimdi eskisinden daha fazla. Evet, 300 kişilik bir grupla Florya’ya gittik. Öyle söylendiği gibi arka kapıdan, ön kapıdan falan da değil. Futbolcuların arabalarıyla çıkış yaptığı kapıdan girdik. Yalnız şunu hemen belirteyim; biz öyle kafamıza göre, bildiğimizi okuruz anlayışıyla değil yönetimden izin alarak hiyerarşik yapıyı izleyerek gittik. Mancini şahittir, o da konuşma esnasında yanımızdaydı."

Hakan için Galatasaray itirafı


"MANCINI TEBRİK ETTİ"

"Fenerbahçe maçında takımımız gerçekten kötü oynadı ama bu sadece bir futbol maçı. Kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. Biz de yanlarına giderek 17 günde 6 maça çıkacak olan takımımıza destek verdik. Onlara 'Kopenhag maçındaki gibi oynayın, kaybederseniz de önemli değil' açıklamasında bulunduk. Konuşmamızdan Mancini’de çok memnun kaldı, bizi tebrik etti. Fenerbahçe maçından sonra futbolcuların kulağına şöyle bir bilgi gitmiş; Taraftar gurubumuz, oyuncuları protesto edecek. Bizim böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Peki, ben o amigo yazarı olan Halil Özer’e şunu sormak istiyorum; Biz, futbolcuları ve teknik heyeti protesto etmek istesek neden bütün basın yayın organlarını çağırmayalım? Bütün basını toplasaydık ‘gelin, biz oyunculara tepki göstereceğiz’ deseydik o basın da oraya gelseydi daha etkili ve ses getirici olmaz mıydı?"

"ÖZER FANATİK FENERBAHÇELİDİR"

"Çıkarılan haberler , kesinlikle haddini aşmış ve yalan haberdir. Bunlar, Ali Sami Yen Stadı’ndan yüzüne tükürülerek kovulan Halil Özer’in oyunlarıdır. Baktılar ki Galatasaray’da toparlanma var, takımın önünü kesmek için bunları yapıyorlar. Halil Özer, fanatik bir Fenerbahçelidir. Galatasaray’ın Fenerbahçe karşısında aldığı 3 kupanın acısını çekiyor. Biz onu da anlıyoruz."

'Galatasaray 6-1'den sonra değişti'