Florya'da maaş krizi

Florya'da maaş krizi
Florya'da maaş krizi
Aylık 18 milyon dolar gideri olan Galatasaray'da nakit akışında yaşanan tıkanıklık Florya'yı da vurdu.

Spor Toto Süper Lig'de 4 maçta bir galibiyet, Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid karşısında yaşanan hezimet, Galatasaray 'da sportif başarıyı sorgular ve kriz ortamı yaratırken, sarı-kırmızılı kulübün kasası da S.O.S veriyor.

Galatasaray'da sakatlık şoku


Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Futbolcu alacakları, transfer taksitleri ve tüm şubelerin işletme giderleri ve personel maaşları için ayda 18 milyon dolara ihtiyacı olan yönetim, nakit akışının tıkanması ve sermaye artırımının gecikmesi nedeniyle zor günler yaşıyor. Aslan'ın yaşadığı nakit krizi nedeniyle Sportif AŞ'nin Florya'da futbolcuların alacaklarını da geciktirdiği ve bunun takımda büyük sıkıntı yarattığı sarı-kırmızılı camiada konuşuluyor.

BURAK YILMAZ SATILMAYINCA...

Galatasaray'da Ünal Aysal'ın ikinci başkanlık döneminde Futbol Şubesi sorumlusu olarak bir yönetim kurulu üyesini atamaması da Florya'da sıkıntı yarattı. Önceki dönemde yapılacak olan ödemelerde kasa kolaylığı sağlayan Abdurrahim Albayrak'ın yanı sıra şirketler ile Florya arasındaki para trafiğine yön veren Ali Dürüst'ün yokluğu futbol şubesinde düzenin bozulmasına sebep oldu.

Burak Yılmaz gerçekleri

Başkan Ünal Aysal'ın yeni yönetiminde yer alan isimlerden hiçbirinin kulübe kasa kolaylığı sağlayacak bir rakamı vermediği ve nakit krizine by-pass arayan yönetimin, transferin son günlerinde Burak Yılmaz'ı Lazio'ya satma ısrarının da sebebinin bu para kriz olduğu ifade edildi.

FATİH TERİM ÇÖZÜYORDU

Galatasaray'da daha önce çalıştığı 2 dönemde de yönetimlerden kaynaklanan para krizi yaşayan Fatih Terim, 4 yıl arka arkaya şampiyon olan kadroda yer alan futbolcuların transfer alacağı ve primlerinin düzenli ödenmesi için büyük çaba harcamıştı.

Terim o dönem, Florya'daki kasasından futbolculara nakit akışını sağlamış ve takımın problemsiz yola devam etmesini sağlamıştı.

Cimbom bu kez 6-1 kazandı