Forma savaşına hazırlanıyor

Geçirdiği ciddi operasyon sonrası tedavisini sürdüren Elvir Baliç, çok yakında özlediği formasına kavuşacağını açıkladı. Yaz boyunca Bosna-Hersek ve Florya'da fizyoterapistler gözetiminde çalışmalarını sürdüren yıldız futbolcu, sol dizinden geçirdiği ciddi sakatlığın izlerini sildiğini söyledi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Geçirdiği ciddi operasyon sonrası tedavisini sürdüren Elvir Baliç, çok yakında özlediği formasına kavuşacağını açıkladı. Yaz boyunca Bosna-Hersek ve Florya'da fizyoterapistler gözetiminde çalışmalarını sürdüren yıldız futbolcu, sol dizinden geçirdiği ciddi sakatlığın izlerini sildiğini söyledi. Sezon başında meşin yuvarlağa olan hasretini dindireceğini ifade eden Baliç, "13 Ağustos'ta üç aylık rehabilitasyon dönemim sona erecek" diye konuştu.
'Kendimi iyi hissediyorum'
Ameliyat sonrasındaki dönemde çok çalıştığını kaydeden Boşnak forvet,
"Ayağımda hiçbir sorun kalmadı. Kendimi, eskisinden daha iyi ve daha güçlü hissediyorum. Sahalara döneceğim günü büyük bir sabırsızlık ve heyecan içerisinde bekliyorum" açıklamasını yaptı. Yeni sezonda kıran kırana geçmesi beklenen forma savaşında kendisinin de yer alacağını kaydeden Baliç, sözlerini şöyle noktaladı: "Takımda kendime yer bulabilmek için çok gayret göstermem gerek. Bu yılın Galatasaray için başarılarla dolu geçeceğine inanıyorum. Takıma yapılan transferler çok iyi. Frank de Boer ve Hakan Şükür gibi transferler, tecrübeleriyle büyük katkı sağlayacak. Kamp dönemi çok iyiydi. Berlin ve Amsterdam'daki hazırlıklardan sonra takım yerine oturacak. İnanıyorum ki, Galatasaray bu yıl Avrupa'da çok iş yapacak."
Öte yandan, Galatasaray'ın üç yıldız oyuncusu Hakan Şükür, Ergün ve Frank de Boer, dün gecikmeli olarak sağlık kontrolünden geçirildi. Yeni transferlerden De Boer ve Hakan Şükür, birinci etap kampı sonrasında soluğu hastanede alırken, milli takım dönüşü, tatilden kampa katılan Ergün Penbe de arkadaşlarıyla birlikte kontrolünü yaptırdı. Bugün de kaptan Bülent ve Gabriel Tamas'ın sağlık kontrolünden geçeceği öğrenildi. Üç oyuncunun da sağlık durumlarının oldukça iyi olduğu açıklandı.