Formula çok kazandırıyor

Formula 1'de pilotların, takım patronlarının ve mühendislerin kariyerleri boyunca kazandığı gelirler baş döndürüyor. Takım patronları sıralamasında kariyeri boyunca 3.9 milyar dolar ile en çok kazanan...

LONDRA - Formula 1'de pilotların, takım patronlarının ve mühendislerin kariyerleri boyunca kazandığı gelirler baş döndürüyor. Takım patronları sıralamasında kariyeri boyunca 3.9 milyar dolar ile en çok kazanan, aynı zamanda Formula 1'in de ticari haklarının sahibi olan Bernie Ecclestone olurken, pilotlarda Michael Schumacher 285 milyon dolar ile birinci oldu. Mühendislerde ise BMW-Williams'ın teknik patronu Patrick Head 82 milyon dolarlık geliriyle diğer takım patronlarını geride bıraktı.
Beş dünya şampiyonluğu bulunan ve bu sezon genel klasmanda 2 puan farkla lider durum olan Michael Schumacher 285 milyon dolarlık geliriyle kendisinden sonra gelen altı pilotun toplam gelirinden fazla gelire sahip bulunuyor. Bar-Honda'nın tecrübeli pilotu Jacques Villeneuve 91 milyon dolarla ikinci, 44 milyon dolarlık geliriyle BMW-Williams'ın Alman pilotu Ralf Schumacher üçüncü, Mclaren Mercedes'in İngiliz pilotu David Coulthard 42 milyon dolarla dördüncü, Rubens Barrichello ise 35 milyon dolar geliriyle beşinci sırada bulunuyor. (Spor Servisi)