Forvet arayışında son altı aday

Fenerbahçe Kulübü Futbol Şubesi Sorumlusu Sadettin Saran, altı futbolcu üzerinde yoğunlaştıklarını açıkladı. Saran, Ortaköy'deki ofisinde bazı yöneticilerle yaptığı görüşme sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Spartak Moskovalı Vladimir Bestchastnykh, Standart Liegeli Ali Lukunku...

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Futbol Şubesi Sorumlusu Sadettin Saran, altı futbolcu üzerinde yoğunlaştıklarını açıkladı. Saran, Ortaköy'deki ofisinde bazı yöneticilerle yaptığı görüşme sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Spartak Moskovalı Vladimir Bestchastnykh, Standart Liegeli Ali Lukunku, Wolsburglu Tomislav Mariç, Ajaxlı Nikos Machlas, Naciolalli Richard Morales ve Bursasporlu Okan konusunda, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi. Transferde önceliği forvet pozisyonuna verdiklerini kaydeden Saran, sarılacivertli takımda maddi ve manevi uyumu bozmayacak bir transfer gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Ara transfer dönemi olması nedeniyle futbolcuların değerlerinin iki katına çıkarıldığını kaydeden Saran, "10 gündür transfer çalışmalarını sürdürüyoruz. Önce belirlediğimiz 26 futbolcu üzerinde çalışmalar yaptık. Ancak şimdi bu sayıyı 6'ya düşürdük.
Acele etmiyoruz, zamanımız var. " diye konuştu.
Ukraynalı Rebrov ile kendisinin görüştüğünü ifade eden Saran, bu oyuncuyla anlaşma sağladıklarını, ancak kulübüyle uzlaşamadıklarını vurgulayarak, "Zaten Rebrov forvet değil. Bu nedenle önceliği yoktu. Kulübüyle kiralamak için görüştük. Rakamlar yine çok yüksekti. Olmama ihtimali yüksek. Forvet arayışlarımızı bir haftada sonuçlandıracağız" dedi. Arjantinli futbolcu Batistuta ile ilgilenmediklerini yineleyen Saran, Ankaragücü'nde forma giyen Augustine konusunda da kulüp başkanı Cemal Aydın ile fiyatta anlaşamadıklarını dile getirdi. (Spor Servisi)