Frank De Boer: Fenerbahçe daha iyiydi

Frank De Boer: Fenerbahçe daha iyiydi
Frank De Boer: Fenerbahçe daha iyiydi
Ajax Teknik Direktörü Frank de Boer, UEFA Avrupa Ligi'nde 0-0 sona eren Fenerbahçe maçında istedikleri oyunu ortaya koyamadıklarını belirterek, "Rakibimiz daha iyiydi" dedi. Hollandalı çalıştırıcı, oyuncularının zihinsel olarak hatalar yapmasının kendisini çok şaşırttığını vurguladı.

AMSTERDAM - Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Frank De Boer, topa yeteri kadar sahip olamadıklarını kaydederek, genel olarak basit hatalar yaptıklarını söyledi.

Hollandalı teknik adam, farklı bir maç hayal ettiğini vurgulayarak, "İstediğimiz oyunumuzu ortaya koyamadık. Orta sahada çok top kaybettik. Fenerbahçe gayet iyi organize olmuş bir takımdı. Rakibimiz Fernandao ile net bir gol pozisyonu yakaladı ama değerlendiremediler. Biz birkaç pozisyon bulduk. Galip gelemediğimiz için üzgünüm" diye konuştu.

Oyuncularının aynı zamanda zihinsel olarak da hatalar yaptığına vurgu yapan Hollandalı çalıştırıcı, bunun kendisini çok şaşırttığını belirtti.

De Boer, maçta zaman zaman en basit pasları dahi vermekte zorlandıklarını ifade ederek, bunda Fenerbahçe'nin baskısının da etkili olduğunu dile getirdi.

Bireysel açıdan kalitesi yüksek futbolculara sahip Fenerbahçe'nin kendilerinden daha iyi olduğunun altını çizen De Boer, grupta kalan maçlarını kazanmak için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi. (AA)