Frank de Boer resti gördü

Galatasaray'ın devre arasında göndermek istediği Hollandalı yıldız Frank de Boer, Sarı-Kırmızılı yöneticilerle yaptığı görüşmede restini çekti.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi
MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın devre arasında göndermek istediği Hollandalı yıldız Frank de Boer, Sarı-Kırmızılı yöneticilerle yaptığı görüşmede restini çekti. Frank de Boer kendisiyle masaya oturup anlaşarak göndermek isteyen idarecilere, sözleşmesinde imzalanan maddeyi hatırlatarak, "Beni gönderirseniz 1 milyon 750 bin euroluk tazminatımı ödersiniz" dedi. Sarı-Kırmızılı idareciler, yıllık 1 milyon 750 bin euroya oynayan De Boer'e yarım devre ücretini ödeyip göndermenin yollarını ararken, Hollandalı oyuncunun bu resti ile karşılaştı. Yapılan ilk görüşmede Hollandalı oyuncuya kendisini devre arasında göndermek istediklerini söyleyen idareciler, "Benim nasıl ve ne gibi şartlarla gönderilebileceğim ortada" yanıtını aldı. Yapılan görüşmeden bir sonuç alınamazken, Hollandalı oyuncunun üste bir miktar para verilerek ikna edilmesine çalışıldığı öğrenildi.
Yıldız futbolcunun her işiyle ilgilenen kayınpederi Rob Cohen ile menajeri Rob Jansen, Frank de Boer'in Galatasaray'dan ayrılmasının söz konusu olmadığını söylediler. Jansen "Frank'ın, Galatasaray ile olan sözleşmesi devam ediyor. Üstelik kendisinin Türkiye'den ayrılmaya niyeti yok. Bize resmi olarak böyle bir talep de gelmedi zaten" şeklinde konuştu.
Terim: Liste yalan
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise bir açıklama yaparak, bazı yayın organlarında yer alan 'gönderilecek futbolcu listesi' haberlerine tepki gösterdi. Terim, açıklamasında, bazı yayın organlarında yer alan ve profesyonel futbolculardan bazılarının adlarının yer aldığı bir listeden sözedildiğini kaydederek, "Takımdan gönderileceği öne sürülen bu isimlerin hepsi de uydurmaca olup, Galatasaray teknik direktörü olarak böyle bir listenin olmadığını belirtirim" dedi. Terim, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Ben teknik direktör olarak, ne böyle bir liste hazırladım, ne de kimseye futbolcularımın adının bulunduğu bir liste verdim. Ben karakter olarak liste hazırlayan biri değilim. Liste hazırlamam. Bunu da en iyi basın mensupları bilir sanırım. Ne yönetim kurulumuza, ne de bir başkasına liste vermiş veya isim söylemiş biriyim. Kaldı ki böyle bir isim olsa bunu kamuoyuna yine kendim açıklarım. Bu haberler de yakın geçmişteki benzer haberler gibi uçurtma olup, gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."
Başkan Özhan Canaydın, son günlerde eleştirilen teknik direktörlerine sahip çıkarak, "Sonuna kadar Fatih Terim ile birlikteyiz" dedi. Dün Galatasaray Avrupa Organizasyonu için Bürüksel'e giden Canaydın, "Fatih Terim mukaveleli hocamızdır. Kendisine çok güveniyoruz. Galatasaray'da büyük başarılar elde etmiş teknik direktörümüzle sonuna kadar beraber olacağız" diye konuştu.