Frank için teşekkür

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sarı - Kırmızıl ekibin kampının çok iyi gittiğini belirterek, yeni transfer Frank de Boer'i takıma kazandırdıkları izin yöneticilere teşekkür etti.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

SEEFELD - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sarı - Kırmızıl ekibin kampının çok iyi gittiğini belirterek, yeni transfer Frank de Boer'i takıma kazandırdıkları izin yöneticilere teşekkür etti. Terim, "Frank de Boer, kariyeri tartışılmayacak kadar önemli bir oyuncu. Böylesine önemli bir oyuncuyu kadromuza kattıkları için başkanımız Özhan Canaydın başta olmak üzere tüm yönetime teşekkür ederiz. De Boer'in takıma çok faydası olacak, o yüzden bizim için önemli bir transfer. Gerek futbol, gerekse kişilik olarak Galatasaray'a büyük faydalar sağlayacaktır. Kadromuzu bazı
oyuncularla takviye edebiliriz.
İnanıyorum ki, transferin bitimine kadar Galatasaray'ın transferi de durmayacaktır" diye konuştu.
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ise De Boer'le ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Dünya çapında bir oyuncu aldık. Liderlik özellikleri bulunan profesyonel bir futbolcu. Önemli olan böyle bir lider oyuncuyu almaktı. İlk etabı tamamladık. Teknik heyetimizin isteği olduğu takdirde, kadromuzu klas isimlerle takviye ederiz."
'Biz fiyat artırmadık'
Öte yandan, Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin dün sözleşme imzaladığı Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk'la fiyat yükseltme amaçlı transfer görüşmesi yapıldığı yönündeki haberleri yalanladı. Galatasaray'ın Hooijdonk'la bir yıl önce görüşmeye başladığı kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Bu futbolcunun transferiyle ilgili resmi başvuru 2002-03 sezonu devre arasında yapılmış ve yaklaşık 6 aydır transfer görüşmeleri devam etmiştir. Galatasaray Kulübü'nün başka bir kulübün transfer görüşmesi yaptığı futbolcuyla, fiyat yükseltme amaçlı ilgilenmesi söz konusu değildir." Alpen Cup'ın ilk karşılaşmasında Galatasaray'ın rakibi Almanya'nın Nürnberg ekibi. Saat 20.10'da başlayacak mücadelede, Tivoli Stadı'nda oynanacak ve Show TV'den yayınlayacak.
Galatasaray, Atatürk Olimpiyat Stadı kombine bilet satışında da rekora koşuyor. Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, altı gün gibi kısa bir sürede 14 bin 100 adet kombine kartın taraftarlarca satın alındığı kaydedildi.