Frankfurt'un yıldızı süper spor otomobiller olacak

Bu yıl 62'ncisi düzenlenen dünyanın en büyük otomobil fuarlarından Uluslararası International Motor Show (IAA), 13-23 Eylül tarihlerinde Frankfurt'ta gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Bu yıl 62'ncisi düzenlenen dünyanın en büyük otomobil fuarlarından Uluslararası International Motor Show (IAA), 13-23 Eylül tarihlerinde Frankfurt'ta gerçekleştirilecek. Frankfurt otomobil fuarında şirketler yeni modellerini dokuz salonda sergileyecek. Mercedes Benz, Ford, Kia, Ferrari ve Porsche gibi üreticiler yeni modellerini şimdiden açıklamaya başladı. Bu modeller arasında Ferrari ailesinin en yeni üyesi 430 Scuderia, Porsche'nin en güçlü modeli 911 GT2 ve Türk tasarımcı Murat Güler'in tasarladığı Ford IosisX modelinin seri üretime geçecek versiyonu Kuga da var.
Gelmiş geçmiş en güçlü 911
Porsche'nin en güçlü yol yarışçısı 911 GT2, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Geliştirilmiş turbo sistemi sayesinde güncel 911 Turbo'dan 50 beygir daha fazla güç üreten 530 beygirlik motora sahip arkadan itişli Porsche 911 GT2, gelmiş geçmiş en güçlü 911 model serisi unvanına sahip.
Porsche 911 GT2, Avrupa pazarlarıyla birlikte kasımda Doğuş Otomotiv-Porsche tarafından Türkiye'ye de ithal edilecek.
911 GT2, 329 km/s'lik son hıza erişebilirken 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlıyor, 12.5 litre yakıt tüketiyor.
Michael Schumacher tanıtacak
Ferrari'nin en yeni modeli Ferrari 430 Scuderia eylülde görücüye çıkıyor. Yeni Ferrari 430 Scuderia, Ferrari'nin 8 silindirli yol otomobilleri F430 Coupe ve F430 Spider'ın ardından yollara çıkmaya hazırlanıyor.
Türkiye'de Tofaş bünyesindeki Fer-Mas'ın distribütörü olduğu Ferrari geleneğinin en yeni modeli Ferrari 430 Scuderia'nın dünya lansmanı Michael Schumacher'in katılımıyla Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilecek. Ferrari 430 Scuderia, 510 beygir güç üreten 8 silindirli ve atmosferik emişli motora sahip.
Türk'ün konsepti gerçek oldu
Ford tasarımcılarından Murat Güler'in imzasını taşıyan konsept otomobil IosisX üretime geçiyor. Ford'un dururken gidiyormuş hissi veren kinetik tasarım felsefesini yansıtan otomobil, SUV (Spor Aktivite Aracı) temsilcilerinin öncüsü olarak tanımlanıyor. Seri üretime geçerken küçük değişimler geçiren ve ismi Ford Kuga olan otomobil Ford Avrupa'nın model ailesine 2008'in başlarında katılacak. Aracın tanıtım modeli, 13 Eylül'de başlayacak olan 2007 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda basına ve ziyaretçilere sunulacak.
İsimsiz kahraman
Kia Motors, yeni spor coupe konsept modelinin dünya prömiyerini fuarda yapacak. Kia'nın şef tasarımcısı Peter Schreyer liderliğinde Avrupa tasarım ekibi tarafından tasarlanan ve Avrupa'da üretilen yeni konsept aracın ismi halen gizli tutuluyor. Konsept araç, 2+2'lik oturma kapasitesine sahip. Schreyer araçla ilgili, "Kia bana tüm marka tasarımı ve karakterini şekillendirme şansı veriyor. Frakfurt'ta yeni spor coupe konsept modelimiz, Kia Motors'un iddiasını otomotiv dünyasına göstermiş olacak" diyor. Schreyer, 25 yıl Audi ve Volkswagen'de çalışarak Audi TT ve yeni VW Bettle'ı yaratmıştı.