Fransa Açık'ta 'Belçikalı' final

Teniste sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Fransa Açık'ta bayanların finalinde iki Belçikalı raket buluştu: Kim Clijsters ve Justine Henin-Hardenne.

PARİS - Teniste sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Fransa Açık'ta bayanların finalinde iki Belçikalı raket buluştu: Kim Clijsters ve Justine Henin-Hardenne. Yarı finalin ilk maçında Kim Clijsters, kariyerinde ilk kez büyük bir turnuvada yarı final oynayan tecrübesiz Rus rakibi Nadia Petrova önünde ilk sette zorlandı ama ikinci sette gücünü ortaya koyarak, 70 dakika süren maçtan 7-5, 6-1'lik setlerle galip ayrıldı.
Günün ikinci maçında turnuvanın büyük favorisi Serena Williams ile Justine Henin-Hardenne karşı karşıya geldi. İlk seti 6-2 alarak iddiasını ortaya koyan Henin-Hardenne, ikinci sette Williams'ın kuvvetli voleleri karşısında çaresiz kaldı ve Amerikalı raket setlerde eşitliği sağladı: 4-6. Son sette kortta inanılmaz bir mücadele vardı. Karşılıklı kırılan servislerle uzayan setten 7-5 ile galip çıkan Justine, Serena Williams'ı turnuvanın dışına itti ve finale çıkan ikinci Belçikalı raket oldu.
Fransa Açık'ta bugün erkeklerde yarı final maçları var. Geçen yılın şampiyonu İspanyol Albert Costa, vatandaşı Juan Carlos Ferrero ile mücadele ederken, yarı finalin diğer ayağında bu yılın sürpriz ismi Hollandalı Martin Verkerk ile Arjantinli Gulliermo Coria karşı karşıya gelecek. (Spor Servisi)