Fransa Açık'ta Verkerk mucizesi

Fransa Açık başlayana kadar kimsenin tanımadığı Martin Verkerk büyük iş başardı. Dünya sıralamasında 46. sırada yer alan ve Roland Garros'a gelene kadar bir kez bile 'Grand Slam' maçı kazanamayan Hollandalı raket, yarı finalde Guillermo Coria'yı yenerek...

PARİS - Fransa Açık başlayana kadar kimsenin tanımadığı Martin Verkerk büyük iş başardı. Dünya sıralamasında 46. sırada yer alan ve Roland Garros'a gelene kadar bir kez bile 'Grand Slam' maçı kazanamayan Hollandalı raket, yarı finalde Guillermo Coria'yı yenerek, ismini finale yazdırdı. Verkerk, yedi numaralı seribaşını 7-6, 6-4 ve 7-6'lık setlerle turnuva dışına itti.
Bu arada bayanlar finalinde bugün iki Belçikalı Kim Clijsters ile Justine Henin karşı karşıya gelecek. İki raket de Grand Slam kazanan ilk Belçikalı tenisçi olarak tarihe geçmek istiyor. İki yıl önceki finalde Jennifer Capriati'ye kaybeden Clijsters'in parolası mutlak şampiyonluk. Roland Garros'nun en büyük favorisi Serena Williams'ı eleyerek sürpriz yapan Henin de toprak zemine kazanmak için çıkıyor. Belçika kralı Albert ile kraliçesi Paola da final için Paris'e geldi. (Spor Servisi)