Fransa, basınına yaranamadı

Fransa, evinde düzenlenen Konfederasyon Kupası'nda yoluna devam ediyor. Turnuvanın açılış maçında Kolombiya'yı 1-0'la geçen Maviler, ikinci maçta da Japonya'yı 2-1 yenmeyi başardı.

PARİS - Fransa, evinde düzenlenen Konfederasyon Kupası'nda yoluna devam ediyor. Turnuvanın açılış maçında Kolombiya'yı 1-0'la geçen Maviler, ikinci maçta da Japonya'yı 2-1 yenmeyi başardı. Fakat mücadele sonrası Fransız basını, Horozlar'ın kazanmasına rağmen başarısız bir futbol ortaya koyduğunu yazdı. Le Parisien gazetesi haberinde, 'Kazandığımız için mutluyuz, ancak bunu pek hak etmedik' şeklinde ifadelere yer verirken, Japonya'nın daha üstün bir oyun ortaya koyduğunu yazdı. France-Soir gazetesi, Fransa'nın, Japonya'yı zor yendiğini yazarken, teknik direktör Santini'nin, yıldızlardan yoksun bir kadroyla sahaya çıkmasının da seyircilerin tepkisine neden olduğunu kaydetti. L'Equipe de, Japonya karşısında sıkıntılı bir galibiyet aldığını yazdı.
Basının bu yaklaşımına karşın teknik direktör Jacques Santini aynı görüşte değil. Maç sonrası Santini "Bizim açımızdan maçın memnuniyet verici yanları çok. En başta da galip gelmemiz. Yarı finali garantiledik. Japonya özellikle fiziksel olarak çok iyi hazırlanmış. Biz ise onların potansiyel güçlerine cevap vermeyi başardık. Düello gibi maçtı; kazanan biz olduk" yorumunu yaptı.
Japonya Milli Takımı'nı çalıştıran Brezilyalı Zico ise şöyle konuştu: "Şimdiye kadar oynadığımız maçların en iyisiydi ama yönetim skandaldı. Inamato, rakibine belinden şöyle bir dokundu, hakem penaltı verdi. İkinci yarıda Fransız ceza sahası içindeki benzer bir pozisyonu hakem görmezlikten geldi. Böylece yolumuz kesildi. Kolombiya karşısında tabii ki şansımız var ama bu maç futbol adına kara bir lekeydi". (Spor Servisi)