Futbol Federasyonu bakana sert çıktı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy hakkındaki açıklamalarına yanıt geldi. Şahin'in "Başbakanlık Teftiş Kurulu...

İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy hakkındaki açıklamalarına yanıt geldi. Şahin'in "Başbakanlık Teftiş Kurulu, Ulusoy hakkında hukuki ve cezai işlemlerin yapılması için bana sorumluluk yüklüyordu" şeklindeki ifadesine değinilen açıklamada, Teftiş Kurulu'nun bakana sunduğu raporun bakanlık tarafından suç duyurusunda bulunulmasına olanak tanımadığı iddia edildi.
"Bu konuda federasyonun tüzel kişiliğince bir işlem yapılabilir" denilen açıklama şöyle devam ediyor: "Sayın bakan aylardır Teftiş Kurulu'nun kendisine hukuki ve cezai işlemlerin yapılması gibi bir sorumluluk yüklediğini belirterek, kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Sayın bakanın yüklenebileceği tek sorumluluk, yargıyı harekete geçirmek değil, genel kurulu toplantıya çağırmaktır. Sayın bakan, 'Ulusoy, Ulusoy'a karşı davalı. Böyle bir garabet rahatsız etmiyor mu kimseyi?' diyor. Asıl garabet konunun bir yıl sonra gündeme taşınması. Son bir yılda federasyonla ilgili 60'a yakın açıklama yapan ve bu noktaya hiç değinmeyen sayın bakan, ne oldu da garabet diye nitelendirdiği bu olayı aylar sonra hatırladı?" Açıklamada kulüp yöneticilerini harekete geçmeye davet etmenin siyasi baskı olup olmadığı da bir soru olarak dile getirildi. (Spor Servisi)