Futbol Federasyonu: Hepimiz duyarsızız

Lig B Yükselme Grubu takımlarından Adana Demirspor, önceki gün toprağa verilen ve cenaze törenine 100 bine yakın kişinin katıldığı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini protesto etmek istedi.

ADANA - Lig B Yükselme Grubu takımlarından Adana Demirspor, önceki gün toprağa verilen ve cenaze törenine 100 bine yakın kişinin katıldığı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini protesto etmek istedi. Kulüp başkanı Adem Atılgan, protestolarını göstermek amacıyla pazar günü Alanyaspor'la oynayacakları maça 'Hepimiz Hrant Dink'iz, Hepimiz Ermeniyiz' yazılı pankartla çıkmak için Futbol Federasyonu'ndan izin istedi. Başkan Atılgan dertlerini de şöyle dillendirdi: "Amacı sadece güzel vatanımızın ve milletimizin dünya gözünde küçülmesi ve barbar olarak tanımlanmasına yönelik bu adi saldırıyı ve bir vatan evladımızın hunharca öldürülmesini kınıyoruz."
Ama gelgelelim federasyon bu isteğe olumlu bakmadı. Futbol Federasyonu'nun Genel Sekretervekili Nüzhet Kiper Bağış imzasıyla Adana Demirspor Kulübü'ne gönderilen cevap yazısında şöyle denildi: "28 Ocak 2007 tarihinde oynanacak olan Adana Demirspor-Alanyaspor Lig B Yükselme Grubu müsabakasında kulübünüzün sahaya 'Hepimiz Hrant Dink'iz, hepimiz Ermeniyiz' ibareli pankartla çıkma isteği pankartın, spor müsabakalarında kullanılacak bir içerik taşımaması nedeniyle federasyonumuzca uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim." (Spor Servisi)