Futbol tarihine geçecek jest

Futbol tarihine geçecek jest
Futbol tarihine geçecek jest
Wembley Stadı'nda yarın oynanacak İngiltere-Fransa maçında ev sahibi takımın taraftarların, rakiplerinin milli marşını söyleyeceği öğrenildi.

İngiltere ile Fransa arasında 17 Kasım Salı günü oynanacak hazırlık karşılaşması tarihte eşine rastlanmayan bir görüntüye sahne olacak.

Fransa-Almanya maçı sırasında Stade de France başta olmak üzere Paris'te birçok nokta saldırı hedefi olmuş, yüzlerce insanın yaşamını yitirdiği katliamın ardından ülkede olağanüstü hal ilan edilmişti. Güvenlik endişesine karşın hafta içindeki maçın oynanmasına karar verilmişti.

Milliyet'in haberine göre; dehşetin ardından İngiliz taraftarlar, sosyal medya üzerinde örgütlendiler. Tarihinin en büyük acılarından birini yaşayan Fransız halkı ile dayanışma çağrısı yapan İngilizler, Wembley Stadı'ndaki karşılaşma öncesi Fransa Milli Marşı söylemeleri yönünde girişimlerde bulundu.

"MARŞI EZBERLEYİP ÖYLE GELİN"

Salı günkü maçı yayınlayacak olan televizyon kanalı ITV de sosyal medya hesabından bu çağrılara destek oldu ve ev sahibi taraftarların maç gününe kadar Fransa Milli Marşı'nı ezberlemesini, maç öncesi yapılacak seremonide söylemelerini istedi.