Futbol ve basketbolda maçlar ertelendi

Futbol ve basketbolda maçlar ertelendi
Futbol ve basketbolda maçlar ertelendi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazası sonucu bugün ve yarın yapılması planlanan maçları erteledi.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:
"Soma'da yaşanan ve ülkemizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle elim facianın yaşandığı günden itibaren 3 günlük Ulusal Yas ilan edilmiştir. Bu çerçevede 14 ve 15 Mayıs tarihinde oynanacak tüm amatör ve profesyonel lig müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

At yarışları iptal edildi


16, 17, 18 Mayıs 2014 tarihlerinde tüm liglerimizdeki futbol müsabakaları planlandığı şekilde oynanacaktır. Bu müsabakalar öncesi, sırasında ve sonrasında müzik yayını yapılmayacak, hakemlerimiz ve futbolcularımız sahaya siyah bantla çıkacak ve maçlardan önce Soma'da hayatını kaybeden yurttaşlarımız anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır.

UEFA U17 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden U17 Milli Takımımızın 15 Mayıs (yarın) tarihinde oynanacak Malta maçına siyah bantla çıkılması ve saygı duruşunda bulunulması için UEFA'ya başvurulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunar, Soma'da kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı dileriz."

Fatih Terim düğünü iptal etti

BASKETBOL MAÇLARI DA ERTELENDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazası sonucu Cumartesi gününe kadar olan bütün maçlarını erteleme kararı aldı.

TBF'nin açıklası şöyle:
"Soma'da yaşanan kaza nedeni ile Beko Basketbol Ligi ve TB2L Play-Off ile TB3L Final Grubu müsabakaları 17 Mayıs Cumartesi gününe kadar erteledi. TBF'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklama şöyle; "Soma'daki kömür ocağında yaşanan elim kaza sonucu ilan edilen milli yasın ardından, basketbol karşılaşmaları ertelenmiştir. Beko Basketbol Ligi ve TB2L Play-Off ile TB3L Final Grubu müsabakaları 17 Mayıs Cumartesi gününden itibaren devam edecektir. Yenilenen maç programları ilerleyen saatlerde açıklanacaktır"