'Futbolcularıma dokunma!'

Ve sonunda sakin tavırlarıyla bilinen Lucescu da isyan etti. Başarılı çalıştırıcı, namağlup unvanlarına son veren Diyarbakırspor maçı üstünde çok konuşulması, dersler çıkarılması, hesaplaşılması gereken bir karşılaşma olduğunu belirtip, "Bu yenilgi şampiyonluğumuzun anahtarı olacak" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Ve sonunda sakin tavırlarıyla bilinen Lucescu da isyan etti. Başarılı çalıştırıcı, namağlup unvanlarına son veren Diyarbakırspor maçı üstünde çok konuşulması, dersler çıkarılması, hesaplaşılması gereken bir karşılaşma olduğunu belirtip, "Bu yenilgi şampiyonluğumuzun anahtarı olacak" dedi. Lucescu, "Şimdi tüm eleştiri okları üstümüze çevrilecek. Ne olur futbolcularıma dokunmayın, beni eleştirin. Beşiktaş'a çok haksızlık yapılıyor. Mesela, Galatasaray-Altay maçında, olmayan bir serbest atıştan gol oldu; ikinci gol ise açık ofayttı. Bunlar medyada hiç yer bulmazken, Malatya'da futbol kuralları içinde normal hareketler, günlerce televizyonlarda gösterildi. Biz herşeye rağmen şampiyon olacağız. Çünkü, rakibe değil, kendimize yenildik. Bu da sezonda bir kez yaşanır" dedi.
Beşiktaş yönetimi de kaybedilen üç puan ve şampiyonluk yarışında yitirilen büyük avantajı, ilginç yorumlarla değerlendirdi. Kulüp başkanı Serdar Bilgili, "Futbolda böyle şeylerde oluyor. Küçük bir kaza yaptık. Ancak her işte bir hayır vardır. Bugünleri de geride bırakacağız. Kaybedilyen birşey yok, yolumuza devam ediyoruz. Ayrıca taraftarın dönüşte takıma verdiği destek en büyük güvencemiz" dedi. 2. Başkan Hüsnü Güreli ise olaya farklı bir boyuttan yaklaşıp, "Bir anlamda iyi oldu. Karşımıza çıkan her takım, namağlup unvanımızı bozmak için, olmadık, akla hayale gelmeyen yöntemlere başvuruyordu. Şimdi bir elektrik boşalması oldu. Stres bitti, rahatladık" diye konuştu. Menacer Sinan Engin ise, takım olarak kötü oıynadıklarını söyleyerek "Duran topları kullanamıyoruz. Eğer ceza sahası içine topu kaldırabilsek, karambol yaratıp sonuca rahat giderdik. Ayrıca, İlhan Mansız başta olmak üzerke, Ahmet Dursun, Tümer, Giunti, Yasin, Ahmet Yıldırım, Kaan ve Pancu gibi futbolcular gerçek oyunlarını bir türlü sahaya yansıtamadılar. Bunlar için gereken önlemi alacağız. Suçlu aramıyoruz ancak ortada eksiklikler var. Bunları aramızda çözeceğiz" diye konuştu.
'Arkadaşlarımı tanıyamadım'
Takım olarak kötü oynadıklarını söyleyen kaptan Tayfur, "Orta alanda üstüste iki pas bile yapamadık. Sakın oynayıp, oyun kurabilseydik böyle olmazdı. Üzgünüz bunu kedi aramıza değerlendirip önlemleri alacağız" derken, kaleci Cordoba ise, ilk kez böyle bir maç oynadıklarını söyledi. Büşürolo kaleci, "Oyun hep bizim sahamızda oynandı. Doğrusu arkadaşlarımı tanıyamadım. Ancak gerçek gücümüzün bu olmadığını da biliyoruz ve kalan maçlarda bunu göstereceğiz" diye konuştu.
Kart cezalısı olduğu için Diyarbakır'da forma giyemeyen Sergen, kaybedilen üç puan için sadece küçük bir avantaj yitirdiklerini, ancak şampiyonluk için sorun olmayacağını söyledi. Tecrübeli oyuncu, "Ben oynasaydım da sonuç aynı olabilirdi. Kimse farklı yorumlarda bulunmasın. Bugünlere nasıl geldiysek, bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Kalan tüm maçları kazanacağız. Rakiplerimize, kendi elimizle şampiyonluk kupasını vermeyeceğiz. Ancak bizim dışımızda ilginç gelşimeler de oluyor" dedi.