'Futbolcuların çantalarında silah vardı'

'Futbolcuların çantalarında silah vardı'
'Futbolcuların çantalarında silah vardı'
Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Brian Steen Nielsen, Galatasaray derbisine giderken bazı oyuncuların silahlı olduğunu söyledi.

Fenerbahçe ’de 1993-1995 sezonunda forma giyen Danimarkalı eski milli futbolcu Brian Steen Nielsen, ülkesinin önde gelen tabloid gazetelerinden Ekstra Bladet’e Türkiye ’de oynadığı dönemde yaşadıklarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Ekstra Bladet'in Fenerbahçe- Galatasaray derbisi için Türkiye’ye gönderdiği muhabiri Jan Kjeltoft imzasıyla verilen haberde, Nielsen’in Galatasaray derbisine giderken bazı arkadaşlarının çantalarında içi dolu tabancaların bulunduğunu söylediği ifade edildi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; takım arkadaşlarının silahının olmasının normal olmadığını söyleyen Nielsen, antrenmana da silahla geldiklerini ve normal bir günde kulüpteki silah dolabına şarjörlerin kilitlendiğini dile getirdi.

Nielsen’in korkusuz bir futbol savaşçısı olduğu yorumunun yapıldığı haberde, ünlü futbolcunun Türk futbol kültürü ve tutkusunun kendisini çok etkilediğini ve bundan hayatı boyunca büyük mutluluk duyduğu belirtildi.