Futbolcuların galibiyete inançları tam

Hazırlıklarını Estonya'nın başkenti Tallinn'de sürdüren millilerin Le Coq Arena Stadı'nda dün akşam yaptıkları çalışma öncesi teknik direktör Fatih Terim tarafından basın mensuplarına futbolcularla konuşma izni verildi.

TALLINN - Hazırlıklarını Estonya'nın başkenti Tallinn'de sürdüren millilerin Le Coq Arena Stadı'nda dün akşam yaptıkları çalışma öncesi teknik direktör Fatih Terim tarafından basın mensuplarına futbolcularla konuşma izni verildi. İspanya'nın Villarreal takımında son haftalardaki performansıyla göz dolduran Nihat Kahveci, "Önümüzdeki iki maçı da kazanmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz ve kendimize güveniyoruz. Önemli olan her zaman zoru başarmak. İnşallah zoru başaran biz olacağız" dedi.
Millilerin gruptaki ilk beş maçını başarıyla tamamladığını ancak ardından gelen maçların iyi geçmediğini vurgulayan Hamit Altıntop ise, "Sadece iki maçımız kaldı. Her şey bizim elimizde ve önümüzdeki iki maç final gibi. İnşallah bu kez şans bize güler" diye konuştu. Sakatlanan Mehmet Topuz'un yerine kadroya dahil edilen Yusuf Şimşek, "Her şeyimle, hem kafa olarak, hem de fizik olarak hazırım. Biz 70 milyonun dualarıyla üç puanı alıp ülkemize gideceğiz" dedi.
Yıldıray'ın yetişmesi zor
Öte yandan Milli takım doktoru Cengiz Dinç, Yıldıray Baştürk'ün Norveç karşılaşmasına yetişmesinin zor olduğunu açıkladı. Yıldıray'ın dün MR'ını çektiklerini kaydeden Dinç, "Sağ üst uyruk adalesinde ödem var. Yetişmesi zor gibi görünüyor. Biz yine de elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)