Futbolcuya küfür eden hakeme ceza

Futbolcuya küfür eden hakeme ceza
Futbolcuya küfür eden hakeme ceza

İzmit Gençler Birliği futbolcusu Melih Yılmaz

U16 Ligi'nde mücadele eden İzmit Gençler Birliği'nin 15 yaşındaki futbolcusu Melih Yılmaz, maç sırasında kendisine küfür ettiği gerekçesiyle hakem Emre Şehirli hakkında şikayetçi oldu. Hakaret suçlamasıyla yargılanan 20 yaşındaki hakeme 87 gün hapis cezası verilirken, ceza 1740 lira paraya çevrildi.

İZMİT - İzmit Gençler Birliği oyuncusu Melih Yılmaz'ın, Ocak ayında Hızır Şafaksppor ile oynadıkları karşılaşmanın hakemi Emre Şehirli'nin kendisine küfür ettiğini iddiasıyla yaptığı şikayet üzerine dava açıldı. Kocaeli 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hakaret suçundan yargılanan hakem, karar duruşmasında suçlamayı kabul etmeyerek, "Kimseye küfür etmedim. Bizim yönettiğimiz maçlarda güvenlik görevlisi yoktur. Bu nedenle ben müştekiye küfür etseydim o maç orada bitmezdi" dedi.

Mahkeme tanıkları da dinleyerek hakem Emre Şehirli'yi 87 gün hapis cezasına çarptırırken, ceza 1740 TL paraya çevrildi.

"HAKEM BENİ GÖSTEREREK KÜFÜR ETTİ"

Melih Yılmaz, maç sırasında rakibi ile girdiği mücadelenin ardından hakemin küfür ettiğini belirterek, "Hacı Hızır Şafakspor ve İzmit Gençler Birliği karşılaşmasının 60'ıncı dakikasında bir pozisyona girdik. İkili mücadele yapıyorduk. Rakip oyuncu yere düşünce 'faul yok mu?' dedi. Hakem beni göstererek ve sırt numaramı söyleyerek küfür etti. Küfür sonrasında yöneticiye gidip orta hakem Emre Şehirli'nin bana küfrettiğini söyledim. Karşılaşma devam etti ve yaklaşık 5 dakika sonra bir pozisyon daha olunca hakem bana kırmızı kart gösterdi. Hakeme dava açtık" ifadelerini kullandı. Ergün AYAZ (DHA)