Futbolcuya tokat işinden etti

Futbolcuya tokat işinden etti
Futbolcuya tokat işinden etti
İstanbul Süper Amatör Lig'de futbolcusuna idmanda tokat atan teknik adamın işine son verildi.

İstanbul Süper Amatör Lig 2. Grup ekiplerinden Batı Trakyaspor'da Yönetim Kurulu, teknik direktör Kamuran Gazi’nin görevine son verdi. Yeşil-siyahlı Zeytinburnu temsilcisinin Yönetim Kurulu’nun bu kararı almasına sebep olarak, 60 yaşındaki teknik adamın, antrenmanda istediklerini bir türlü yapmayan ve uyarılarına kulak asmayan genç bir futbolcuya tokat atması olarak gösterildi.

‘Ben onun Babası sayılırım’
Konu hakkında bir açıklama yapan şunları söyledi: “Ben bu yaşıma geldim, hiçbir zaman disiplinden ödün vermedim. Futbolcular kulüpten bir şey isterken, kulübe bir şey katmaları gerektiğini de bilmeliler. Antrenmanda ciddiyetsiz davranan futbolcu, maçta da formasının hakkını vermez. Defalarca uyardım, dinletemedim, akılları hep başka yerlerde. Ben de ‘yeter artık kerata kendini çalışmaya ver’ dedim ve kendisini bir nev-i babası olarak düşündüğüm için tokat attım. Ancak bu dövme ya da aşağılama manasında tabii ki değil. O benim çocuklarımın bile yarı yaşında. Fakat Kulüp Yönetimi böyle bir karar aldı, ben de 2 yıldır görev yaptığım Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü’nden ayrıldım” dedi.

Uzun yıllar profesyonel liglerde görev alan, İstanbul amatör camiasının en saygın teknik direktörlerinden biri olarak kabul edilen Kamuran Gazi'nin bu nedenle gönderilmesi amatör camiada da tartışmalara yol açtı. Gazi'ye tepki gösterenler olduğu gibi haklı görenlerin sayısı da oldukça fazla.

Kaynak: yerelfutbol.org